19 травня 2014

Берегометський історичний музей

смт. Берегомет, вул. Кобилянської,4,

Клим Іван Миколайович - т. 3-94-12

• Пам’ятник «Борцям за волю України у ХХ сторіччі»

  • с. Черешенька, вул. Головна (біля школи)

• Художньо-етнографічний музей

бібліотека, с. Виженка – т. 5-84-31

Міліївський літературний музей ім. Д. Загула

Muzej Zagula  Справжньою святинею села Мілієве є місцева школа. Адже саме в ній близько ста років тому навчався український поет-символіст Дмитро Загул. Зараз поруч із входом висить меморіальна іменна дошка, а перед школою стоїть пам’ятник поету.  

Світлиця І. Дощівника

doshcivnik  Дощівник Іван — український письменник, перекладач та педагог. Працював під псевдонімами Омелян Миколаєнко та Іван Підгоренко.
Народився 4 липня 1886 року у с. Банилів у родині селянина-бідняка. Закінчив філософський факультет Чернівецького університету.
 

Музей-садиба Народного артиста України Н. Яремчука

Jaremchuk1 

Музей-садиба народного артиста України, відомого співака Назарія Яремчука є однією з архітектурних і культурно-просвітницьких родзинок м. Вижниця.

Музей створений в батьківському домі, де пройшли дитинство і юність Назарія Яремчука, його сестрою Катериною і названий нею на честь однієї з найвідоміших пісень співака — «Смерекова хата».

 

Вижницький історичний музей ім. Н. Яремчука

istor Jaremchuk  Розташований музей у приміщенні Вижницької школи-інтернат, де навчався майбутній співак. Створений у 1996 році. Експозиції музею розповідають про дитинство Назарія, його учнівські роки, сім’ю, творчість. Серед експонатів афіші концертів і касети з записами пісень у виконанні Н.Яремчука. Окрема експозиція присвячена Першому фестивалю української естрадної пісні імені Н.Яремчука. 

Художній музей Вижницького коледжу прикладного мистецтва

vkpm2  Фантастичне багатство оздоб, неповторна краса творіння людських рук, багата фантазія студентів коледжу – в експозиціях музею.  Більшість експонатів – дипломні і курсові роботи студентів. Понад 16 тисяч експонатів від часу заснування школи різьбярства у 1905 році. 

Будинок та могила композитора Василя Пилиповича Михайлюка

  Myhajljuk

Василь Пилипович Михайлюк – Заслужений працівник культури України, композитор, автор «Черемшини», яка принесла всесвітню славу Україні.    

Памятник-могилу Василя Михайлюка відкрито в травні 2006 року на могилі композитора на місцевому кладовищі.