Спільними зусиллями влади, роботодавців і громадян забезпечуються соціальні гарантії у сфері зайнятості населення, вважає Михайло Папієв

img 5457   Сьогодні, 12 грудня, голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв під час зустрічі з роботодавцями Глибоцького району зазначив, що Закон України «Про зайнятість населення», який набрав чинності 1 січня цього року, запровадив нові принципи сучасної політики зайнятості населення, а це – реалізація повноцінних соціальних гарантій уразливих категорій громадян та забезпечення роботодавців умовами для створення нових робочих місць.

«А створення нових робочих місць - один з важливих пріоритетів політики Президента України в сфері зайнятості населення», - сказав керівник крайової виконавчої влади.

 

Михайло Папієв підкреслив, що чинне законодавство передбачає інструменти стимулювання роботодавців для створення нових робочих місць, посилення мотивації працівників та роботодавців до легального працевлаштування, зниження рівня безробіття серед молоді, поліпшення ситуації із зайнятістю людей зрілого віку, взаємозалежність між освітою та ринком праці, розширення можливостей для професійного зростання безробітних тощо. «Скажімо, у державному бюджеті на цей рік передбачено 25 млн. грн. для відшкодування витрат роботодавців за працевлаштованих на перше робоче місце молодих осіб. Це, у свою чергу, дозволяє компенсувати фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», - сказав голова облдержадміністрації.

 

Михайло Папієв також зазначив, що з початку року на підприємствах, в організаціях та установах Глибоцького району створено 729 нових робочих місць. «З-поміж іншого, в районі безробітні залучаються до громадських та тимчасових робіт, що сприяє мотивації до праці та трудовій адаптації, а також поліпшує їх матеріальне становище, - сказав він. – І у наступному році ми впроваджуватимемо ці інструменти та механізми стимулювання зайнятості буковинців, особливо вразливих верств громадян». Соціальна політика, як підкреслив Михайло Папієв, залишається незмінною, але лише спільними зусиллями влади, роботодавців і громадян мають забезпечуватись соціальні гарантії для людей у сфері зайнятості, причому це досягається конкретними кроками назустріч один одному.