На Вижниччині відбувся семінар в рамках проведення обласної акції «Освітній округ – шлях до забезпечення рівного доступу до якісної освіти»

11122013   

11 листопада, у навчально-виховному комплексі «Вашківецька гімназія» відбулася нарада-семінар у рамках проведення обласної акції «Освітній округ – шлях до забезпечення рівного доступу до якісної освіти», інформує відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Участь у заході взяли: директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації Михайло Бауер, заступник директора Департаменту Любов Тарангул, заступник голови-начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Тетяна Тирон, Василь Боднар, методист НМЦ з координації діяльності РМК/ММК та менеджменту ІППО ЧО, Степан Костишин, професор, доктор біологічних наук ЧНУ ім.Ю.Федьковича; Марченко Михайло Маркович, в.о. директора Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ; Микола Сащук, директор Вашківецького медичного коледжу; Мігован Оксана Мирославівна, директор НВК «Вашківецької гімназії»; Юрій Гнатишин, заступник Вашківецького міського голови; Гарас Віталій Володимирович, голова комісії з питань освіти, культури, медицини Вижницької районної ради; Микола Мінтенко, Коритнянський сільський голова; Василь Танасійчук, директор Вашківецького БДЮТ та представники Путильського, Кіцманського та Заставнівського районів на чолі з начальниками відділів, управлінь освіти і науки, молоді та спорту – Олександром Гребінщиковим, Віктором Колісником та Марією Матейчук.

У вступному слові заступник голови-начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Тетяна Тирон зауважила, що зміни, які відбуваються у процесі розвитку сучасної профільної освіти потребують використання сучасних підходів до визначення якості освіти, яка нерозривно пов’язана з необхідністю створення реальних умов рівного доступу учнівської молоді до профільного навчання, неперервної освіти впродовж усього життя, виховання особистості, здатної до професійного зростання та мобільності в умовах сучасного суспільства.

«Серед нових форм профільного навчання, які найбільш повно реалізують його мету і завдання, - освітні округи. У 2011 році створено Вашківецький освітній округ, у вересні 2013 року – Вижницький та Берегометський», - сказала Тетяна Іллівна. – Важливу роль у розвитку округу відіграє співпраця з органами місцевого самоврядування. У даному випадку сільські голови району беруть активну участь в організації та проведенні навчально-виховного процесу навчальних закладів, які входять до освітнього округу, зазвичай це виділення субвенції».

Вона додала, що ефективність роботи освітнього округу залежить   не тільки від керівників закладів, які входять в округ, а від їх уміння організувати цю роботу, налагодивши співпрацю між собою, владою району, громадськістю, а особливо з батьками. «З цією метою ми започаткували проведення районних форумів. У квітні, 2013 року проведено Форум педагогів, батьків, громадськості. Також за участю батьків, голів місцевих рад та самих учнів у жовтні цього року вперше на Вижниччині проведений Фестиваль чаю. Ми переконані, що саме така тісна співпраця з батьками дає позитивний результат, можливість вибору їхніми дітьми професії у житті. Важливим фактором розвитку творчих здібних учнів є і відкриття в нашому районі філії БМАН, за що ми щиро вдячні Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації З 11, 2% охоплення дітей позашкіллям, ми підняли планку до 29%.         Нещодавно, у жовтні, ми створили еколого-натуралістиячний центр. На часі створення Центр туризму. Маючи на території Вижницького району НПП "Вижницький", Берегометський ДЛМГ Та Держлісгосп АПК, ми не маємо права не займатися еколого-просвітницькою та туристично-краєзнавчою роботою», - підсумувала Тетяна Іллівна.

Про державну концепцію профілізації старшої школи та регіональний досвід її впровадження розповів Михайло Бауер.

В рамках заходу розглянуто питання створення єдиного освітнього простору та умов свідомого професійного самовизначення старшокласників у межах Вашківецького округу, якісного здобуття профільної освіти, співпраці батьків, громадськості щодо розвитку творчих здібностей школярів; створення умов для виявлення здібних, обдарованих учнів тощо.

За результатами семінару прийнято відповідні рекомендації.