На Буковині 90% дітей із загальної кількості дітей-сиріт охоплені сімейними формами виховання

yakivchek2   Про захист прав дітей у контексті соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України» йшлося вчора, 16 грудня, на селекторній прес-конференції начальника служби у справах дітей Юлії Яківчек.

За її словами, в області діє розвинена мережа дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей, активізована робота з усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштування таких дітей в сім’ї під опіку і піклування.

 

«На Буковині понад 184 тис. дітей віком до 18 років, з яких 1211 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт, 90% дітей охоплені сімейними формами виховання, у тому числі 851 дитина виховується в сім’ях опікунів, піклувальників, 234 діток – в 59-ти прийомних сім’ях та 16-ти дитячих будинках сімейного типу, ще13 дітей - в сім’ях родичів чи знайомих», - зазначила Юлія Яківчек.

Вона відзначила, що у нашій області належним чином впроваджується інклюзивне навчання, що має за мету забезпечити рівний доступ дітей з особливими потребами до якісної освіти з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

«Першочергове завдання для нас - збереження біологічних сімей та попередження кризових ситуацій в них, якщо такі виникають. І завдяки старанням фахівців соціальної роботи у 95 випадках вдалося зберегти дітей у сім’ях», - сказала Юлія Яківчек.

Вона також додала, що в області не зафіксовано жодного випадку скасування усиновлення чи випадків жорстокого поводження з дітьми у прийомних сім’ях та сім’ях опікунів.