Держепідемслужба району закликає керiвників навчальних закладів, установ та організацій району провести необхідні санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи для профілактики гострих респіраторних захворювань та грипу

meducuna-23 

За повідомленням Вижницького міжрайонного управління Головного управління держепідслужби згідно прогнозів Всесвітньої організації охорони здоров’я в епідсезон 2014-2015 років очікується епідемія грипу середньої інтенсивності.

 

 

З метою підготовки до епідемічного сезону із грипу та утримання епідемічної ситуації в районі відомство проводить ряд заходів відповідно до Постанови першого заступника головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2014 року №13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій».

Керівники підприємств, організацій, установ, ринків повинні також подбати про своїх працівників і провести всі необхідні санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи для профілактики гострих респіраторних захворювань, зокрема придбати вакцину проти грипу для щеплення своїх працівників, дотримуватись температурного режиму, підтримувати протиепідемічний та дезінфекційний режим, режим провітрювання тощо.

В організованих дитячих колективах необхідно підтримувати температурний режим, проводити вологе прибирання, провітрювання. При підвищеній захворюваності гострими респіраторними захворюваннями необхідно попередити дітей та батьків про необхідність звертатись за меддопомогою до лікарів та попереджувати вчителів та вихователів про причини відсутності дитини в організованому колективі. Допуск в організовані колективи хворих дітей заборонено. Необхідно підвищити контроль вихователів та вчителів за дотриманням особистої гігієни дітей. В період епідемії необхідно обмежити проведення масових заходів.

Найбільш ефективним проти грипу є щеплення, які проводяться за кілька тижнів до початку епідемії грипу. Крім того необхідно щороку ними підтримувати імунітет. ВООЗ на кожен рік прогнозує, які штами актуальні в наступному епідсезоні, тому і вакцина щороку готується різна.

Рекомендовано зробити щеплення людям, які входять в так звану групу ризику: дітям до п’яти років, оскільки в них ще недостатньо сформована імунна система; особам старше 65 років; особам з хронічними захворюваннями дихальної і серцево-судинної системи, а також особам, які контактують з великою кількістю людей (медики, вчителі, продавці, водії автобусів, тощо) та більшість свого часу проводять у «закритому» колективі (школа-інтернат, притулки для людей похилого віку).

Щоб захист забезпечувався протягом цілого року, щеплення необхідно робити в жовтні-грудні.

Держсанепідслужбою району направляються в дитячі заклади, підприємства, установи, організації району інформаційні листи із заходами, які необхідно проводити під час епідемії гострих респіраторних інфекцій та надаються консультації населенню за телефонами: 2-11-56, 2-25-63, йдеться у повідомленні.