Пенсійний фонд закликає громадян реалізувати своє право на соціальний захист

pensiinui 

Як інформує управління Пенсійного фонду у Вижницькому районі держава забезпечує реалізацію конституційного права на соціальний захист, у тому числі на пенсійне забезпечення шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, 

 

яка дає можливість громадянам, які не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою.

Такою можливістю мають право скористатися, зокрема, члени фермерських та особистих селянських господарств, для яких це гарна нагода здобути страховий стаж. На даний момент в області налічується близько 180 тис. особистих селянських господарств, в яких задіяно понад 360 тис. осіб. Залучення їх до системи загальнообов’язкового соціального страхування не лише дозволить здобути страховий стаж, і тим самим збільшити майбутній розмір пенсії, а і сприятиме наповненню бюджету Пенсійного фонду України коштами, які будуть спрямовані на виплату та підвищення пенсій.

Крім цього, добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування можуть взяти особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Особи, які бажають взяти участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, для укладання договору про добровільну участь повинні звернутися із заявою до органу Державної фіскальної служби.

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволить громадянам здобути страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсій, йдеться у повідомленні.