Під час круглого столу вирішували проблеми деревообробної галузі

narada lis2  Як повідомлялося раніше, минулого тижня приватні підприємці району, які займаються переробкою деревини висловили стурбованість щодо вивозу необробленої деревини у круглому вигляді та неналежне забезпечення підприємців району лісосировиною.  

З метою  подальшого вирішення цих питань сьогодні, 18 листопада, у районній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу за участю голови районної державної адміністрації Михайла Андрюка, першого заступника голови райдержадміністрації Іллі Романюка, заступника голови районної ради Миколи Гайдука та приватних підприємців деревообробної галузі.

Михайло Андрюк поінформував про те, що як і було обіцяно 14 листопада він разом з ініціативною групою підприємців мали зустріч з головою обласної ради Михайлом Гайничеру та начальником Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Ковальським, в рамках якої було напрацьовано ряд пропозицій. Закликав підприємців до конструктивної співпраці з метою вирішення проблемних питань, які виникли у галузі. Керівник району наголосив на необхідності проведення аукціону з продажу необробленої деревини у місті Вижниці та акцентував увагу на стан забезпечення малих підприємців лісосировиною, оскільки вони не мають змогу здійснювати закупівлю деревини на аукціонах.

Водночас в рамках засідання було запропоновано запровадити практику відпуску необробленої деревини підприємствам району за наступною схемою: для потреб, щорічно 70% лісосировини від переробленої підприємствами в минулому році реалізовувати на контрактній основі, а не через аукціонні торги. Також висловили пропозицію щодо можливості заборони експорту деревини у круглому вигляді діаметром більше 18 см. підприємствами усіх форм власності, що у свою чергу дасть можливість підприємствам району планувати стабільну роботу, створювати нові робочі місця, здійснювати модернізацію обладнання та нарощувати виробництво промислової продукції.

За результатами засідання прийнято відповідне звернення до обласної ради. 

 

 

 narada lis