Слово на денці сльози

1 листопада у приміщенні міської бібліотеки міста Вижниця відбувся вечір-спогад пам’яті буковинського поета, пісняра, члена спілки журналістів України Юрія Петричука, якому виповнилось би 55 років. Виходець з села Великий Рожен Івано-Франківської області довгий час працював головним редактором районних газет у Сторожинці, Глибоці, Вижниці. Автор збірки віршів «Дорогою до храму», яка вийшла тиражем у 5 тисяч примірників.

Невідомий об'єкт

Зі спогадами про Юрія Петричука виступили: друг, поет, Заслужений журналіст України Степан Кириляк; директор Куцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів , котру в свій час закінчив Петричук – Лук’ян Осипчук; поет, творчий побратим Микола Близнюк; журналіст, викладач Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича філологічного факультету Василь Джуран; педагог, поет Ярослав Кузик; поетеса, краєзнавець, вчитель української мови Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. Світлана Ярема; директор Вижницької художньої школи, заслужений майстер народної творчості України Володимир Ворончак; подружжя Іванюків.

Цікавою людиною був Юрій Михайлович. Хто його добре знав, той, безперечно, зберіг у пам'яті його як заклятого романтика, завжди здатного на різноманітні витівки і несподівані експромти, справжнього патріота своєї країни, світоча доброти. Поет пішов з життя дуже рано, не доживши навіть до свого 45-річчя. Але своїм душевним поетичним словом він устиг привітати добрих і красивих людей і він устиг сказати своїй рідній землі останнє, прощальне слово. Під час вечора декламували вірші Юрія Петричука, переглядали уривок з виступу вижницьких театралів на ІІІ Гуцульському фестивалі, співавтором сценарію якого виступив поет.  

Після завершення офіційної частини вечора учасники зустрічі ще довгий час не розходилися до дому, тепло спілкуючись, згадуючи Юрія Петричука – поета, пісняра, журналіста і просто щирого українця.