Відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадміністрації

У Вижницькому районі під керівництвом заступника голови райдержадміністрації, голови комісії Тетяни Тирон відбулося чергове засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при Вижницькій райдержадміністарції на якому розглянуто питання про заходи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, в тому числі грипу, в епідемічний сезон 2012-2013 років.

В.о. головного державного санітарного лікаря району Микола Мишковський та головний лікар центральної районної лікарні Тарас Лучик доповіли, що у Вижницькому районі протягом 2011 року на гострі респіраторні інфекції захворіло  понад 5 тис. осіб, в епідемічний сезон 2011-2012 рр.  - захворіло понад 4 тис. чоловік. Районна санепідстанція здійснює щотижневий (при необхідності щоденний) моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, Центральною районною лікарнею розроблений «Оперативний план заходів щодо контролю за станом захворюваності на ГРВІ/грип в районі в епідемічний сезон з грипу 2012- 2013 років», з лікарями ЦРЛ та медичними працівниками первинної ланки охорони здоров'я проведено семінарське заняття з питань профілактики, діагностики та лікування грипу та ГРВІ. Наголошено, що про епідемію поки що не йдеться. Однак слід зважити на те, що частина населення до лікарів по допомогу не звертається. Одним з  ефективних засобів профілактики грипу, підкреслювали доповідачі засідання, залишається вакцинація. Відомо також, що вакцинопрофілактика є ефективною, якщо її проводити за кілька тижнів до початку епідемії, тож робити щеплення варто вже зараз, а головне забезпечення засобами індивідуального захисту особистої гігієни.

Враховуючи ситуацію минулого епідемічного сезону, прогноз ВООЗ та Національної академії медичних наук щодо захворюваності на грип та ГРВІ, у наступгному епідемічному сезоні 2012-2013 років в Україні прогнозується сумісна циркуляція вірусів грипу А(HЗN2), а саме – нового штаму А/Вікторія/361/2011, який поки що не зреалізував в Україні свої епідемічні властивості, а також нового для України штаму вірусу грипу В/Вісконія/1/2010. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу А /Н1N1/Каліфорнія/2009, але його роль в епідемічному процесі буде другорядною. Заслухавши та обговоривши подану інформацію, комісія  вирішила запровадити посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей, закладах культури та освіти, ринках, зупинках, а також на підприємствах. Щодо питання щеплень – передбачити виділення асигнувань на закупівлю вакцин проти грипу, для своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів для неспецефічної профілактики грипу, інших гострих респіраторних вірусних захворювань серед працівників, студентів та дітей шкільного віку.  Тетяною Іллівною доручено терміново організувати та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. За результатами засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадміністрації затверджено відповідне рішення.