Платникам податків Вижниччини роз’яснили зміни до Податкового кодексу

 DSCN4626  З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

 

З метою роз’яснення нововведених норм податкового законодавства сьогодні, 29 січня, провідні фахівці Державної податкової інспекції у Вижницькому районі на чолі з начальником інспекції Андрієм Угрином провели семінар для платників податків, голів міських, селищної та сільських рад. Участь у семінарі взяли голова районної ради Олександр Гриндей та перший заступник голови районної державної адміністрації Ілля Романюк.  

За словами Андрія Угрина з набуттям чинності податкової реформи внесено радикальні зміни до Податкового кодексу. Так, Законом передбачено: зменшення кількості податків з 22 до 11; спеціальну процедуру електронного адміністрування ПДВ; зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб; запровадження місцевого податку на майно; оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох із підвищенням максимального розміру доходу, який дає змогу перебувати на спрощеній системі оподаткування (для першої та другої груп), зниження ставок єдиного податку для малого бізнесу; зміни у справлянні акцизного податку тощо. Місцевих податків тепер два: на майно та єдиний податок. Але податком на майно іменуються фактично три самостійні податки: транспортний, на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плату за землю (вона втратила статус загальнодержавного податку).

Про особливості ставок податку та пільг вів мову голова комісії з реорганізації, перший заступник начальника ДПІ у Вижницькому районі Валерій Додяк. Так, Законом доповнено перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, зокрема: житловою нерухомістю, непридатною для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, що визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської рад; об'єктами нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять діяльність у малих архітектурних формах та на ринках; будівлями промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; будівлями, спорудами сільськогосподарських товаровиробників, призначеними для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності; об'єктами житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

Також поінформував, що відтепер суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на чотири групи платників єдиного податку. Слід відмітити, що платники єдиного податку третьої – шостої груп з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи. А ось до четвертої групи віднесені сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Активного обговорення набуло питання щодо нововведеного акцизного податку. Відтепер алкогольні, тютюнові та інші підакцизні групи товарів подорожчають на 5% - ставку акцизного товару.

Одним з найболючіших нововведень є податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як роз’яснив заступник начальника ДПІ у Вижницькому районі Дмитро Холіван ті, хто є власниками квартири/квартир незалежно від кількості площею більше 60 кв. метрів або будинку/будинків понад 120 кв. метрів чи будинку і квартири площею у сумі 180 кв. метрів мають підготуватися до сплати податку за кожен понаднормовий квадратний метр.При цьому сільські, селищна, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Запроваджено також податок на автомобілі з об’ємом двигуна більше за 3 тис. куб. см, віком до 5 років.

Насамкінець, присутніх ознайомлено зі змінами, що стосуються реєстрації найманих працівників у Центрі зайнятості, пенсійного забезпечення, соціального страхування тощо.

Семінар пройшов у жвавому обговоренні нововведень. Такі зустрічі проводяться не вперше. Відтак, при наданні нових роз’яснень від вищих органів виконавчої влади платників податків буде повідомлено додатково. 

 

 

DSCN4626 
DSCN4616 
DSCN4618