Представники Міжнародної програми лісів США розповіли буковинським лісівникам як розвивати туризм і рекреацію (ФОТО)

DSCN6128  31 березня у Вижницькому районі з робочим візитом перебували представники Міжнародної програми лісів Сполучених Штатів Америки Шейла Слемп та Ліз Клоуз.  

 

Цього дня у селищі Берегомет відбувся семінар для представників лісгоспів області з питань рекреації та туризму. Відтак у Вижниці відбувся форум для зацікавлених сторін з питань співпраці у розвитку, спільному просуванні та маркетингу послуг в туристично-рекреаційній галузі за сприяння Міжнародної Служби лісів Америки. Участь у заході взяли начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Ковальський, голова районної державної адміністрації Михайло Андрюк, голова районної ради Олександр Гриндей, очільники Сторожинецького та Путильського районів Ярослав Бартош та Михайло Ямницький, представники районних адміністрацій області, керівники лісових господарств району, власники садиб.

Учасників форуму привітав Михайло Андрюк. «Радий вітати Вас у Вижницькому районі на форумі з питань розвитку туризму. Дане питання нині є надзвичайно актуальним, адже розвиток туризму є одним з пріоритетних напрямів підвищення ефективності функціонування району. Вижниччина відома як регіон багатопрофільного літнього та зимового лікувально-оздоровчого, культурно-пізнавального спортивного та зеленого туризму і рекреації», - сказав керівник району.

Представники крайової та районної влади наголосили на важливості проведення таких заходів, що дозволяють здобувати нові знання та сприяють взаємному обміну досвідом між фахівцями лісової галузі, особливо коли мова йде про нетрадиційні або маловідомі види діяльності лісового господарства, адже питання, пов’язані з різностороннім використанням лісових ресурсів, набувають все більшої ваги в умовах сталого ведення лісового господарства, охорони природи та розвитку місцевих громад.

Шейла Слемп, спеціаліст програм в Україні і Європі відділу міжнародних програм Лісової Служби США представила короткий огляд розвитку та функціонування лісового господарства Сполучених Штатів.

Своїм досвідом щодо організації рекреації на лісових територіях та співпраці з місцевими громадами, громадськістю та зацікавленими сторонами поділилась експерт лісової служби США з питань рекреації на лісових територіях Ліз Клоуз. Вона наголосила на важливості надання людям інформації про те, де вони можуть відпочити, що вони побачать тощо. Також звернула увагу на якості надання туристичних послуг як з боку лісових служб так і приватних підприємств. «Лише об’єднавши спільні зусилля лісових служб, волонтерських організацій, приватних підприємств, місцевих громад можна створити належні умови для туристів та досягти того, аби у них залишилися якнайкращі спогади та враження, - сказала Ліз Клоуз. – Розвиток туризму – це наше майбутнє. Пам’ятаймо, що ми не успадковуємо ліс від наших предків – ми його позичаємо у наших нащадків». Також представник Міжнародної програми лісів Сполучених Штатів Америки висловила підтримку ДП «Берегометське ЛМГ» у питанні щодо надання допомоги воякам, їх реабілітації тощо.

За надання лісовими господарствами району посильної допомоги Збройним Силам України настоятель Свято-Юріївської церкви УПЦ КП смт. Берегомет отець Степан вручив Анатолію Ковальському медаль «За жертовність та любов до України». 

В рамках форуму відбулася жвава дискусія щодо кроків спрямованих на покращення туристичної інфраструктури, удосконалення спільного діалогу «влада»-«бізнес».