Чужих дітей не буває...

          Ці слова стали народною мудрістю, бо діти - це гарант самозбереження нації та її розвитку. Але, на жаль, проблема дитячого сирітства і сьогодні залишається актуальною і болючою темою для нашого суспільства. Тому турбота про дітей - сиріт та дітей, позбавлених піклування батьків, забезпечення їх добробуту, безпеки є одним з найбільш важливих напрямів державної політики сьогодення в Україні, держави, яка дбає про своє майбутнє.

У Вижницькому районі особлива увага звертається на забезпечення реалізації права дітей такої категорії на сімейне виховання, бо і сьогодні бувають обставини, за яких дитина залишається без батьківської турботи, материнської любові та тепла.

Саме тому, розпорядженням голови райдержадміністрації в селі Замостя було створено чергову прийомну сім’ю, в яку було влаштовано двоє діток. Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Жанна Карлійчук зазначила, що під час спілкування з майбутніми прийомними батьками, одразу стало зрозуміло, що це добрі, щирі, скромні, порядні та відповідальні люди. Тому діти почуватимуться в сім'ї захищеними та потрібними. Розповіла, що коли в районі з'являється дитина - сирота чи дитина, позбавлена батьківського піклування, прикладаються всі зусилля, щоб влаштувати дитину в сім'ю, а не до інтернатного закладу. Адже, діти, які виховуються в інтернатних установах недоотримують батьківського тепла, любові та ласки, які так необхідні для гармонійного зростання всебічно розвинутої особистості. Щомісячно діти, які перебувають під опікою/піклуванням, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу отримують державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за принципом «гроші ходять за дитиною». Щороку вони безкоштовно оздоровлюються в дитячих оздоровчих закладах нашої області та України («Молода гвардія», «Артек» та інші.)

Зазначено, що село Замостя одне із лідерів по кількості прийомних сімей. В селі зареєстровано 1 будинок сімейного типу та 4 прийомні сім’ї. Загалом в районі  - 2 будинки сімейного типу та 8 прийомних сімей.