Представлено мистецьку книгу-каталог “Деревоспів”

         В актовій залі коледжу прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка відбувся творчий вечір Заслуженого майста народної творчості України, директора Вижницької художньої школи Володимира Ворончака, де він представив свій новий творчий доробок - мистецьку книжку-каталог “Деревоспів”. Зала зібрала місцевих майстрів народної творчості, творчу інтелігенцію Вижниччини, художників, викладачів та студентів коледжу, вихованців та шанувальників творчості Володимира Івановича.

       Під час свята автор розповів про життєвий та творчий шлях, навчання в коледжі та мету написання даного каталогу. Зазначив, що вперше зібрано великий обсяг творчих робіт, зокрема, з бондарства та художнього випалювання, різьблення. Книга, видана на  високому поліграфічному рівні, стане у пригоді не тільки майстрам з художньої обробки дерева, але й поціновувачам традиційного народного мистецтва. Багато корисного й повчального почерпнуть з видання викладачі фахових дисциплін, студенти, юні художники тощо.

 Митець у своїй творчості бере за основу багатющу мистецьку спадщину Вижницької школи художньої обробки дерева, використовує дещо призабуті форми посуду (коновки, черпаки, дійнички, ложкарі, дорінники, бочівки, бербенички), його художні вироби традиційні і водночас суголосні до сучасного інтер’єру житла – вази, фруктівниці, цукорниці, діжечки.

Гості свята, вітаючи іменниника заходу, неодноразово наголошували, що творчіть майстра Володимира Ворончака є цікавою і значимою сторінкою українського традиційного мистецтва, яка поєднала в собі синтетично новаторство і традицію, форму і орнаментику. Зичили  звершень, гострого і вправного різця та творчого довголіття.