Вижницький районний відділ Управління Держтехногенбезпеки звертає увагу дотримуватися вимог пожежної безпеки під час Новорічних свят

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.

Тому інспекторським складом Вижницького РВ Управління Держтехногенбезпеки у Чернівецькій області було проведено планові та позапланові перевірки всіх місць де будуть проводитися відзначення Новорічних та Різдвяних свят, а саме всі школи та гімназії Вижницького району, будинки культури та сільські клуби і дошкільні навчальні заклади. Під час перевірок зверталася значна увага на місце розташування ялинки, електропостачання, шляхи евакуацій і т. ін. Також було проведено декілька відкритих уроків серед учнів загальноосвітніх шкіл на протипожежну тематику під час святкування Новорічних та Різдвяних свят в дома. По результатах даних перевірок вручалися приписи - пам’ятки та листівки, з кожною особою обслуговуючого персоналу об'єктів було проведено інструктажі щодо дотримання вимог пожежної безпеки. Тому наголошуємо декілька елементарних правил пожежної безпеки :

-  Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. і т. ін.

-  При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежну пропитку (ця інформація вказується на упаковці).

- Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені.

-  На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в об'єднанні з ватним "снігом" і паперовими іграшками.

-    Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією.

-     У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей.

-     У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих.

-  Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т. ін).

-    Слід дотримуватися й правил електробезпеки.

-     Для прикраси ялинки не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби.

-     Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань.

-     При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена.

Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.