У Вижниці обговорили питання об’єднання територіальних громад

gromady 

Вчора, 28 січня, відбулася робоча зустріч першого заступника голови районної державної адміністрації Іллі Романюка з виконуючим обов’язки начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Володимиром Заверухою, начальником відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Христиною Марчук 

 

та начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Василем Настюком з питань об’єднання територіальних громад. 

За словами Іллі Романюка минулого року у Вижницькому районі відбулося чимало зустрічей з головами рад, депутатами всіх рівнів, фахівцями з Офісу реформ щодо проведення об’єднання територіальних громад. Відбулися громадські обговорення. Відтак робочою групою з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Вижницького району до обласної ради подано пропозиції щодо формування на території району трьох територіальних громад з центрами у Вижниці, Вашківцях та Берегометі. Станом на сьогодні Кабінет Міністрів України затвердив 2 громади – Вижницьку та Берегометську. Наразі вивчається питання щодо можливості формування Вашківецької громади з включенням до неї деяких населених пунктів Кіцманського району.

Володимир Заверуха зауважив, що на сьогодні реформа децентралізації є ключовою в нашій країні, що передбачає зміцнення місцевого самоврядування, передачу повноважень і ресурсів людям на місця за принципом субсидіарності. «Найкраще проблеми вирішуються на тому рівні, на якому вони виникають – ближче до людей. В Чернівецькій області вже створено 10 перших об’єднаних громад, наразі вони налагоджують свою роботу, відбувається процес реєстрації, міжбюджетних відносин та низка організаційних питань. Водночас ми розуміємо, що необхідно продовжувати рухатися в цьому напрямку. Приклад 10 об’єднаних громад дасть змогу визначити позитивні сторони реформування та окреслити проблемні питання, які потребують вирішення на законодавчому рівні», - зауважив посадовець.

Цього дня Володимир Заверуха провів особистий прийом громадян. До посадовця звернулося 9 жителів району з питань оформлення містобудівної документації під житлову забудову та об’єктів комерційного призначення. Також представники виконавчої крайової та районної влади побували у селі Виженка, де нині ведуться роботи з добудови ФАПу.