У селі Виженка відкрито новий ФАП (ФОТО)

 DSCN3214

18 жовтня у селі Виженка за участі голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука, голови обласної ради Івана Мунтяна, директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Оксани Андрієць, голови районної державної адміністрації Руслана Сенчука, голови районної ради Михайла Андрюка відбулося відкриття фельдшерсько-акушерського пункту. 

 

 

ФАП є відокремленим лікувально-профілактичним підрозділом комунального закладу «Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги» та забезпечує надання долікарської медичної допомоги на території с. Виженка.

З 1998 року його будівництво було призупинено і тільки в 2015 р. відповідно до постанови КМУ від 03.08.2015 року № 543 на добудову виділено 840,0 тис. грн. з Державного бюджету, а також 589,6 тис. грн з районного.

В результаті проведених робіт у ФАПі встановлено енергозберігаючі вікна та підвісні стелі, перекрито дах, залито стяжки та вхідні сходи, виконано фасадні роботи (штукатурка, короїд), вимуровано котельню та встановлено котел, викопана та забетонована каналізаційна яма, вибуровано свердловину, проведено внутрішні будівельні роботи, огороджено територію.

 Олександр Фищук привітав мешканців Виженки з важливою подією.

 «Нині країна перебуває на шляху реформування системи охорони здоров’я, спрямованої на створення в Україні якісної медицини, що вимірюється не кількістю ліжко-місць, а високим професіоналізмом персоналу, якісним обслуговуванням, сучасним обладнанням і належною системою профілактики та реабілітації, - зауважив голова облдержадміністрації. - Хочу побажати медичним працівникам плідної праці, уваги влади та хороших результатів у лікуванні пацієнтів. Нехай ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість та людське щастя».

У вітальному слові, Руслан Сенчук відзначив, що завдяки спільним зусиллям крайової та районної влади вдалося відкрите нове приміщення ФАПу.

«Фельдшерсько-акушерський пункт с. Виженка обслуговує населення в кількості 1438 осіб. Варто зазначити, що в селі знаходиться пансіонат з лікування матері і дитини «Зелені пагорби», де щорічно влітку оздоровлюється більше 150 дітей, а протягом року село відвідує близько 10 тисяч туристів. Саме тому добудова ФАПу була вкрай необхідною для мешканців села Виженка., - сказав керівник району. –На перспективу тут планується відкрити аптеку, масажні кабінети.Переконаний, що цей гарний заклад служитиме не лише для громади села, а й для гостей, які приїжджають у Виженку».

В свою чергу, Михайло Андрюк вислови подяку всім, хто долучився до будівництва ФАПу та зазначив, що введення в експлуатацію цього об’єкту дасть можливість жителям села та туристам отримувати на первинному рівні якісне та належне медичне обслуговування.