Простіше запобігти пожежі, ніж її погасити

pogegi   Вижницький районний відділ Управління Держтехногенбезпеки інформує про небезпеку виникнення пожеж, через спалювання сухої трави.

З настанням весни починаються господарчі роботи на присадибних ділянках та подвір’ях приватних будинків або дач. Збираються та спалюються сухі гілки, листя, трави та сміття. Виникає небезпека пожежі. Залишене без нагляду вогнище, при наявності вітру та легкозаймистих матеріалів, в лічені хвилини може стати господарем у оселі.Крім того, дим, що виділяється внаслідок горіння та тління, негативно впливає на екологічний стан навколишнього середовища, а також, потрапляючи до населених пунктів, завдає чималої шкоди здоров’ю громадян.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність.

Враховуючи це, Вижницький РВ Управління Держтехногенбезпеки у Чернівецькій області звертається до жителів Вижниччини:

-          будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;

-          не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

-          не розводьте багаття біля будинків та садиб;

-          забезпечуйте себе первинними засобами пожежегасіння.