Переселенці з Криму та зони АТО отримуватимуть щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг

pereselenci2.jpeg.jpg 

Про це сьогодні, 14 жовтня, під час проведення розширеної наради під керівництвом голови районної державної адміністрації Михайла Андрюка повідомила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Оксана Войтенко.

 

За словами посадовця 1 жовтня на засіданні Уряду прийнято Постанову, яка передбачає надання щомісячної адресної допомоги громадянам, які прибули з тимчасово окупованої території України та зони проведення антитерористичної операції. Відповідно до Постанови, адресна допомога призначається особам, які обліковані органами соціального захисту населення, та виплачується з дня звернення строком не більше, ніж шість місяців. Для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) грошова допомога буде надаватись у розмірі 884 гривні на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім’ї). Загальна сума допомоги на сім’ю розраховуватиметься як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Механізм виплати щомісячної адресної допомоги передбачає,що працездатна особа не повинна стати утриманцем від держави.Тому, якщо у складі сім’ї, якій буде призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня призначення виплати допомоги не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично непрацюють, розмірдопомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%, а на наступний період – припиняється.

Відтак, вже найближчим часом переселенці матимуть змогу звертатися за наданням матеріальної допомоги до управління соціального захисту населення.

Також на нараді розглянуто питання щодо виконання рішень колегії обласної державної адміністрації та забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014р. №523-р у сфері міграції. 

За результатами наради дано ряд доручень.