Село Слобода Банилів

 

З 1918 року назва села була Слободзія Баніла над Черемошем. Назва була румунською мовою, проіснувала до 1940 року.


Село має і неофіційну назву Панська Долина. За переказами, землі, де розташоване зараз село, були панськими. Пан виділяв селянам, які відпрацювали у нього тридцять і більше років невеликі ділянки землі у долині над Черемошем. Так і утворилася  Панська Долина.

 

Село засновано в середині У111 століття приблизно в 1974-1750 р.р.за переказами, це був невеликий хутір з п»яти- шести дворів в західній частині теперішнього села.

 

Село розвивалось досить повільними темпами.

 

В 1840-1850 р.р. на території  сільського цвинтаря була збудована церква.  

В 1910 році  було збудовано початкову школу на 2 класи.

 

Після першої світової війни в 1918 році розпочинається новий період розвитку села. Село поступово заліковує рани війни. В 1927 році пани Ауковський та Елінштейн на місці старої гуральні, відбудовують крохмало - паточний завод, який дістав назву «Сонце». Цей завод і визначив на довгі роки розвиток села. Розширюється школа до семи класів. Розвивається культура.

 

А далі друга світова війна – Велика Вітчизняна. Першою втратою для села став крохмало-паточний завод «Сонце», який було в перші дні війни спалено.

 

В 1946-1947 р.р.  жителі села стали свідками страшного голоду. В той час в селі знаходилася величезна яма з картопляним жомом – відходами крохмало-паточного заводу. Цей крохмальний жом пролежав десятки років. І  багато голодних людей особливо з Бессарабії  та Молдавії  їли цей жом , і там помирали.

 

В 1948 році в селі був створений колгосп «Заповіт Ілліча». В 1950 році колгосп «Заповіт Ілліча був приєднаний до колгоспу «Перше травня» , що знаходився у с.Замостя.

 

Сільська рада в селі була створена в 1940 році.
Восени 1954 р. село Слобода-Банилів було приєднане до села Замостя і Слобода-Банилівська сільська рада  припинила  своє існування. Село Слобода-Банилів належало до Замостянської сільської ради.

 

І тільки через тридцять сім років , в жовтні 1991 р. знову була утворена Слобода-Банилівська сільська рада народних депутатів.

 

Почесні громадяни
Почесними громадянами села можна назвати Проскурняка Василя Васильовича – заслужений вчитель України, Гордійчука Прокіпа Івановича – доктор медичних наук, Данилюка Миколу Івановича – голова Шевченківського районного суду.

 

Освітні заклади
На території сільської ради розташовано та працює 1 загальноосвітня школа І-ІІ ст.

В Слобода-Банилівський сільській раді функціонує  Дошкільний навчальний заклад, який розрахований на 22 місця.

 

Охорона здоров’я та соціальна допомога
На території сільської ради працює фельдшерсько- акушерський пункт – 1.

 

Культура, спорт, туризм
На території села розташований  клуб,  бібліотека.

 

Обєкти культового призначення
На території сільської ради зареєстровано 2 релігійні громади
1. Свято-Димитріївська православна церква
2.  Українська Свято-Троїцька православна церква.