Село Багна

 

Село утворено в 1650 році. Перші поселенці прийшли з с Яворова , що на Галичині і забудовували переважно горби і біля потоків, обминаючи болотяні місця. Згодом будівель ставало більше, обживали рівнину, бо тут родив хліб. Назвали село так як називалася рівнина - Багна. Знаходиться в гарному мальовничому місці. З усіх сторін оточують ліси. Гори захищають від західних вітрів.


В 1960 роках був зроблений дренаж на землях с/г призначення і земля використовувалася для вирощування с/г культур.

 

На початку XX століття в селі працював цегельний завод, виготовлялася цегла з прикрасами. Використовувалася для будівництва житлових будинків у м.Вижниця та навколишніх селах. Цей завод в часи другої світової війни був зруйнований і тепер на цьому місці озера.

 

За Австрії в селі були такі громадські об»єднання «Руська бесіда», товариство «Січ», позичкова каса, державною була початкова школа з українською мовою навчання.

 

З приходом радянської влади односельці надіялись на краще життя, а вийшло навпаки. Грамотних, патріотів нації, роботящих вивозили до Сибіру, а майно віддавали в колгоспи. Частина патріотично настроєних односельчан зі зброєю в руках вирушила до лісу. Будували криївки і ховались від облав НКВС. Активними повстанцями буди брати Дмитро і Микола Меденюки.

 

Почесні громадяни:
Плигуца Георгій Михайлович - головний архітектор м.Чернівці,
Тетенюк Дем»ян Ілліч    - відомий архітектор м.Києва
Архиєпископ Орест    - владика православної церкви (США)
Білак Орест Дмитрович    - учасник партизанського руху (Франція)
Гулей Василь Анатолійович - директор Ощадбанку України.


Освітні заклади
Функціонує загальноосвітня школа 1 ст. в пристосованому приміщенні (ФАП). Вмістимість .учнів – 42.

 

Охорона здоров’я
Надання медичних послуг здійснюється двома працівниками ФАПу

 

Культура, спорт, туризм
Функціонує Будинок культури.
Для занять спортом використовується стадіон. Місцевість і природа сприяє розвиткові зеленого туризму. На даний час діють 2 і в стадії будівництва 2 будинки для прийому туристів.

 

Об’єкти культового призначення
Свято-Параскевська православна церква Чернівецької єпархії.