МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО РОЗ’ЯСНЮЄ

images 5 

          Шановний пане Міністре, допоможіть розібратися з ситуацією. Ми розлучилися з чоловіком, коли нашій доньці було 11 років. До 18 років бувший чоловік сплачував елементи, однак після того, як вона стала повнолітньою, припинив. Зараз донька навчається в університеті. І їй не була б зайвою фінансова підтримка. Чи можна за таких обставин продовжити отримувати аліменти?

Володимир Пилипів

 

 

Платник єдиного податку другої групи не може надавати послуги особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність

podatkova 

Фахівці ДФС Буковини зазначають, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

 

Сума нарахованого доходу яка відображається у рядку «Військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ

vijskovyj zbir 

Фахівці ДФС Буковини зазначають, що порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ (далі – розділ II) визначено п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зокрема:

 

Контролюючий орган має право анулювати реєстрацію платника єдиного податку першої або другої групи у разі надання ним послуг іншим особам, ніж передбачено умовами перебування у вказаних групах

admin2014   

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області розяснюють, що відповідно до п.п. 1, 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на першій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання побутових послуг населенню, а на другій групі - здійснення господарської діяльності з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню.

Платники єдиного податку третьої групи, повинні подавати податкову декларацію платника ЄП незалежно від наявності показників або об’єктів, які підлягають декларуванню

podatkova 

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).

 

Про підключення до системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство»

www 

Управлінням Державної казначейської службиу Вижницькому районіпродовжується робота щодо підключення розпорядників та одержувачів бюджетних коштів до системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство».

 

Переваги користування Веб-порталом Пенсійного фонду

 www  

Управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі нагадує про зручну можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на Ваші пенсійні права, зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до управління.

Відповідальність за неналежне ведення Книги обліку доходів і витрат ФОП на загальній системі оподаткування

oblik2016 

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форма Книги та її порядок заповнення затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

 

Документи які повинні мати на робочому місці ФОП платники ЄП

podatkova pilga   

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному п.п. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ.

Пам'ятка працюючому пенсіонеру

pensiya 

Отримуєте пенсію та продовжуєте працювати? Для попередження непорозумінь та переплат пенсійних коштів просимо з максимальною відповідальністю віднестись до свого обов’язку вчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності) чи звільнення з роботи.

 

Запрошуємо до «Школи майбутнього пенсіонера»

pensiinui  Одним із пріоритетних напрямків роботи управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі є робота з майбутніми пенсіонерами. В усіх управліннях області запроваджено послугу завчасної перевірки документів для призначення пенсії. Постійно збільшується кількість осіб передпенсійного віку, які звертаються для перевірки записів в трудових книжках, визначення права на пенсію, вибору оптимального заробітку. 

Щодо стану наповнення бюджету Пенсійного фонду в районі

biydget 

За дев’ять місяців 2016 року до бюджету управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі  Чернівецької  області надійшло власних доходів у сумі 30,9 млн.грн., що на 2,9 млн.грн. менше планового завдання. Власних доходів, адміністрування яких здійснюють органи Пенсійного фонду, мобілізовано в сумі 61,3 тис.грн., що на 9,3 тис.грн. менше плану.

 

Переваги легальної зайнятості!

zp2015   

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням гарантований соціальний захист громадян за рахунок страхових внесків (з 01.01.2011 - єдиного соціального внеску).

До уваги бухгалтерів-правильно формуємо місячну звітність

podatkova14  З метою достовірності відображення персональних даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, ведення та формування якого покладено на Пенсійний фонд України,  

Для отримання послуг електронного цифрового підпису фізичною особою та фізичною особою – підприємцем необхідно подати документи

el.pidpys 

Інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та наголошують, строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів становить 2 (два) роки з моменту їх формування. Відповідно до положень Регламенту АЦСК ІДД посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://acskidd.gov.ua).

 

Приватний підприємець, за найманих осіб, сплачує та подає звітність по ЄСВ за своїм місцем реєстрації

zvirka 

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 65.1 ст. 65 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) взяття на облік фізичних осіб - підприємців у контролюючих органах здійснюється за місцем їх державної реєстрації на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями.

 

За перше півріччя звіт про суми податкових пільг подається не пізніше 9 серпня

podatkova 

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.10 №1233. Довідник пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів на 1 липня 2016р. розміщено на офіційному порталі Державної фіскальної служби за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

 

Спілкування онлайн - сучасний та зручний формат комунікації податківців Буковини з платниками податків

www 

Оскільки таке контактування податківців із бізнес - спільнотою це вимога сьогодення, адже дозволяє надавати платникам запитання та отримувати відповіді в зручний для них час, фахівці фіскальної служби області за допомогою Інтернет – ресурсу «Новини Чернівців 0372 UA» у рубриці «Фіскальна служба online» нещодавно спілкувались з підприємництвом регіону он-лайн. Всі бажаючі мали можливість свої запитання попередньо надсилати на сайт, а також у визначений час телефонувати до фіскальної служби.

 

Боротьба з корупцією

stop 

Сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України (далі - ДФС), про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

 

Фіскальна служба не видає довідки фізичній особі, про те, що вона не зареєстрована як суб’єкт господарювання

podatkova14 

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області зазначають, що відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06 вересня 2012 року № 5203-VI зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 5203) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону. 

 

Сплата військового збору

armiya 

За оперативними даними протягом січня-червня 2016 року до бюджету сплачено 6450,2 тисяч гривень військового збору. Про це повідомив заступник начальника Вижницької ОДПІ Холіван Д.І. 

 

Детінізація заробітної плати

 zp2015

Нині працівники органів ДФС приділяють особливу увагу та вживають усі необхідні заходи для виявлення недобросовісних роботодавців, які не забезпечують своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати найманим працівникам, виплачують її «в конвертах», або ж ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують робітників працювати за невелику зарплату. Фахівці Вижницької ОДПІ, зокрема, проводять аналіз причин виникнення заборгованості, вивчають показники фінансово - господарської діяльності підприємств-боржників, вживають спільних заходів з органами місцевої влади.

 

Боротьба з податковими правопорушеннями продовжується

admin 

Податки є найбільш важливим і впливовим інструментом регулювання економічних відносин та інтересів держави, регіонів, підприємств і громадян. Вони відіграють значну роль у формуванні дохідної частини бюджету. Постійне надходження до бюджетів податків та інших обов'язкових платежів є важливим чинником належного функціонування держави, запорукою успішного соціального, економічного розвитку та добробуту, розвитку місцевого самоврядування громадян.

 

Увагу фіскальної служби Буковини зосереджено на легалізації доходів

podatkova14 

Питання порушень при виплаті заробітної плати поки що залишається одним з найактуальніших питань, з якими звертаються буковинці до фіскальної служби Буковини.

 

Про сервіси ДФС

www 

З 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua). Так, платники мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

 

Управлінням власної безпеки ДФС Буковини проведено 100 службових розслідувань та перевірок

admin 

Упродовж цього року службовим складом управління власної безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області ініційовано та проведено 100 службових перевірок (розслідувань) відносно працівників фіскальної та митної служб регіону. 

 

За одне податкове правопорушення штраф застосовується одноразово

admin2014 

Державною фіскальною службою України листом від 14.06.2016 р. N 6414/П/99-99-10-02-14 надано роз'яснення щодо  недопустимості повторного застосування штрафних санкцій.

 

Виявили розбіжності у даних щодо об’єктів житлової нерухомості - звертайтесь до контролюючого органу

 podatku Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:  

З 1 липня 2016 року змінено форми додатків до декларації з пдв

declarazia 

Головне управління ДФС у Чернівецькій  області інформує про те, що з 1 липня 2016 року (дня оприлюднення в «Офіційному віснику України») набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016р. №503, яким внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість, яка затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016р. № 21. 

 

Податковий електронний кабінет платника розширив свої функції

zvirka 

З 1 липня 2016 року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).