У Вашківцях відкрили музей Маланки (ФОТО)

P1150706 

19 грудня у місті Вашківці відбулося урочисте відкриття музею Маланки. В церемонії відкриття взяли участь заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін, начальник відділу культури районної державної адміністрації Наталія Додяк, заступник голови районної ради Сергій Вірста, Вашківецький міський голова Микола Перч, депутат обласної ради Іван Шевчук.

 

Вітаючи учасників заходу Олександр Шкурідін зауважив, що відкриття музею Маланки у Вашківцях – важлива подія для збереження та примноження звичаїв та традицій, якими здавна славиться місто. Цінність цього музею полягає в тому, що є чимало автентичних фото, масок та костюмів. Також відзначив майстрів, які впродовж десятиліть виготовляють маски для вашківецьких маланкарів.

Насамкінець привітав всіх присутніх з Днем Святого Миколая та прийдешніми новорічними та різдвяними святами.

Тематика діючої експозиції музею «Вашківецька Переберія – зірка з глибини віків стародавнього обряду».

Нині виставка включає в себе близько 30 костюмів традиційної вашківецької маланки, зокрема персонажів, які керують Маланкою – «Козак», «Вулан», «Бук-шандаря», не обійшлося і без головних персонажів – Маланки та українки. У музеї близько 200 фотографій починаючи з кінця ХІХ століття та до цього часу, 100 оригінальних традиційних масок, які виготовляються лише у Вашківцях. Їх презентували майстри з масок Василь Столяр, Олег Волощук та Микола Марчук. Також представлено куток троїстих музик. Є ексклюзивний костюм-маска висотою 3 метри, так звана Вашківецька багачка.

За словами організаторів, всі експонати принесли жителі Вашківців, які впродовж тривалих років підтримують традицію маланкування та є активними учасниками Переберії.

Не обійшлося і без кутка для нагород привезених вашківецькими маланкарями з обласного фестивалю Маланка-фест, що вже декілька років поспіль відбувається у Чернівцях.