Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання – в основі роботи служби у справах дітей райдержадміністрації

dity 

Впродовж 2016 року робота служби у справах дітей районної державної адміністрації спрямовувалася на усунення причин, які призводять до виникнення такого явища, як дитяча безпритульність і бездоглядність, поширення соціального сирітства дітей, порушення прав дитини. 

 

У районі проживає 104 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, які виховуються у сім’ях громадян та 13 усиновлених дітей.

З початку 2016 року на облік поставлено 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всі влаштовані до сімейних форм виховання. За минулий рік створено 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 5 дітей та 2 прийомні сім’ї, куди влаштовано 4 дітей.

Нині у районі діє 5 дитячих будинки сімейного типу та 10 прийомних сімей, в яких виховується 48 вихованців.

Також службою підготовлено та подано до районного суду 4 позовних заяв про позбавлення батьківських прав та відібрання без позбавлення відносно 4-х дітей. Такі документи подаються коли існує загроза життю та здоров’ю дітей, тому працівники служби звертаються з проханням до батьків, особливо під час зимових канікул, посилити контроль за проведенням дозвілля дітей, щоб не допустити нещасних випадків та їх травмування.