19 грудня 2013

Глава держави: Бюджет-2014 передбачатиме 6 млрд гривень на повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР

narada biudget 

У Державному бюджеті 2014 року буде передбачено 6 млрд гривень на повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР. Про це Президент України Віктор Янукович сказав в інтерв’ю представникам українських ЗМІ.

 

Україна продовжує роботу над лібералізацією візового режиму з ЄС - Глава держави

ievrosoyuz   

Українська влада продовжує роботу над лібералізацією візового режиму з Європейським Союзом, наголошує Президент України Віктор Янукович.

Віктор Янукович: Пауза в підписанні Угоди про асоціацію необхідна для узгодження умов створення ЗВТ з ЄС

 29805 1

Україна взяла паузу в підписанні Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС для того, щоб вирішити проблемні економічні питанння й напрацювати механізми захисту національного товаровиробника. Про Президент України Віктор Янукович сказав в інтервю представникам українських ЗМІ.

 

 

 

Віктор Янукович: Держбюджет-2014 передбачає реалізацію рекордної кількості інфраструктурних проектів

29797 

Державний бюджет на 2014 рік передбачатиме реалізацію рекордної кількості інфраструктурних проектів. Про це Президент України Віктор Янукович сказав в інтерв’ю представникам українських ЗМІ.

 

У «Вижницькому райавтодорі» новий керівник (ФОТО)

avtodor1   

Сьогодні, 19 грудня, у приміщенні Вижницького райавтодору відбулося представлення колективу нового керівника районної дорожньої служби Дмитра Нагірняка.

Тетяна Тирон привітала вихованців шкіл Вижниччини з Днем Святого Миколая (ФОТО)

 S.M.191 Сьогодні, 19 грудня, у Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося свято до Дня Святого Миколая для вихованців шкіл Вижниччини. 

Європейський Союз

Європейський Союз (ЄС, Європейська Унія, Європейська Співдружність) — союз держав-членів Європейських Спільнот (ЄВС, ЄОВіС, Євратом), створений згідно з Договором про Європейський Союз (Маастрихтський Трактат), підписаним в лютому 1992 року і діючим з листопада 1993 р.

 

Це унікальне об’єднання країн Європи, які через створення спільного ринку, економічного та валютного союзу, а також шляхом реалізації спільної політики й діяльності мають на меті забезпечити безперервне економічне зростання, соціальний розвиток і згуртованість країн-учасниць. Держави Європейського Союзу (ЄС) створили спільні інституції, яким делегували частину своїх національних повноважень так, що рішення в певних сферах загальних інтересів можуть ухвалюватись демократичним шляхом на загальноєвропейському рівні. Таке усуспільнення суверенітетів називають також “європейською інтеграцією”.

 

Поняття “Європейський Союз” запроваджено 1993 року в Маастрихтському договорі (або Договорі про Європейський Союз), як поєднання наднаціональної (Європейська Спільнота) і міжурядових (співпраця в галузі правосуддя та внутрішніх справ і спільна зовнішня та безпекова політика) засад, так званих “стовпів”.

 

До складу ЄС входить 27 країн-учасників, а саме: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція.

 

Для вступу до Євросоюзу країна-кандидат повинна відповідати Копенгагенським критеріям. Копенгагенські критерії — критерії вступу країн в Європейський союз, які були прийняті в червні 1993 року на засіданні Європейської Ради в Копенгагені і підтверджені в грудні 1995 року на засіданні Європейської Ради в Мадриді. Критерії вимагають, щоб в державі дотримувалися демократичні принципи, принципи свободи і пошани прав людини, а також принцип правової держави. Також в країні має бути конкурентоздатна ринкова економіка, і повинні признаватися загальні правила і стандарти ЄС, включаючи прихильність цілям політичного, економічного і валютного союзу.

 

Інституції Європейського Союзу

 

Європейський Союз побудований за інституційною системою, яка є винятковою в світі. Верховенство права є фундаментальним принципом Європейського Союзу.

 

Отже, існує три головні законотворчі інституції ЄС:

 

- Європейський Парламент, який представляє громадян ЄС і безпосередньо ними вибирається

- Рада Європейського Союзу, яка представляє країни-члени ЄС

- Європейська Комісія, яка представляє інтереси Союзу в цілому

 

"Інституційний трикутник", що утворюється Комісією, Радою та Парламентом доповнюється ще двома інституціями – Судом Європейського Союзу та Судом Аудиторів, а також п’ятьма іншими європейськими органами. На додаток було засновано ще 19 спеціалізованих агенцій, які займаються, зокрема, технічними, науковими та питаннями управління. „Інституційний трикутник” виробляє політику та закони (директиви, законодавчі акти та рішення), чинні на всій території ЄС. Саме Комісія пропонує нові законопроекти ЄС, але Парламент і Рада затверджують їх. Європейський Суд слідкує за втіленням європейського законодавст¬ва, а Суд Аудиторів (чи Рахункова Палата) перевіряє фінансування діяльності Союзу. П'ять інших органів ЄС, які доповнюють систему:

     - Комітет з економічних і соціальних питань представляє громадянське суспільство і обидві сторони виробництва;

     - Комітет регіонів представляє регіональні та місцеві органи влади;

     - Європейський Центральний Банк відповідає за європейську моне¬тарну політику;

     - Європейський Інвестиційний Банк фінансує проекти ЄС;

     - Європейський Омбудсмен захищає громадян і організації ЄС від порушень в адмініструванні.

Михайло Папієв привітав вихованців багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей зі святом Миколая

podarynku 

Голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв сьогодні, 19 грудня, відвідав обласну загальноосвітню школу-інтернат «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» та привітав його вихованців зі святом Миколая.

 

 

Для маленьких буковинців у день Святого Миколая в театрі ім. О.Кобилянської зорганізували театралізоване свято

img 6479   Сьогодні, 19 грудня, у День Святого Миколая в обласному музично-драматичному театрі імені О.Кобилянської відбулося театралізоване свято для дітей соціально незахищених категорій населення.

Віктор Янукович проявив себе не лише як політик, але й як державний діяч, що відстоює національні інтереси України, - Михайло Папієв

papiev10   

Голова облдержадміністрації Михайло Папієв прокоментував підсумки візиту Президента України Віктора Януковича до Москви

Візит глави нашої держави до Москви та підписання ряду міжурядових угод стало знаковою подією, яка завершує непростий для України 2013 рік. Так, оцінки результатів цього візиту з боку політиків різняться, і це, власне, передбачувано – спрацьовує фактор Майдану. Але, якщо відмежуватися від політичних пристрастей, симпатій чи антипатій, можна констатувати: між Росією і Україною знято напруження у відносинах.