Аграрії краю планують завершити збирання збіжжя до 5 серпня

dsc 0039   Сьогодні, 29 липня, під час селекторної прес-конференції директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Микола Олексюк поінформував журналістів краю про хід жнивної кампанії в регіоні.

За його словами, станом на сьогоднішній день зібрано уже майже 60% збіжжя. «Збирання ранніх зернових і зернобобових культур в області найкращими темпами проходить в господарствах Новоселицького району, де вже зібрали майже 7 тисяч гектарів площі, а при урожайності 36 ц/га намолотили понад 24 тис.тонн»,- зауважив він. Як зазначив Микола Олексюк, завершення збору зернових культур при сприятливих умовах прогнозується приблизно на 4-5 серпня. «Хід збиральної кампанії у зв’язку з погодними умовами дещо відрізняється від минулого року. Торік ми почали збирати урожай 24- 26 червня, а цьогоріч - 8 липня»,- повідомив головний аграрій краю та додав, що це жодним чином не впливає на якість зерна та темпи його збору.

 

За словами посадовця, урожайність порівняно із минулим роком більша на 1-2 центнери з гектару. «За нашими попередніми прогнозами, ми з буковинських полів зберемо щонайменше 630 тис. тонн зерна при потребі області 84 тисячі тонн. Певен, що таких результатів вдасться досягти без проблем, адже середня урожайність складає понад 45 ц/га», - повідомив Микола Олексюк. Підсумовуючи, він наголосив, що зараз немає жодних підстав прогнозувати подорожання хлібобулочних виробів в краї.