Соціальні ініціативи Президента України в дії

iniciatuvu   

З 1 липня набули чинності зміни до пенсійного законодавства, які за своєю суттю є першим кроком з удосконалення пенсійної системи. Для мільйонів пенсіонерів змінено порядок щорічного перерахунку пенсій. Відповідно до чинного законодавства, перерахунок раніше призначених пенсій відбувається внаслідок перегляду прожиткового мінімуму (цього річ – двічі) та 1 березня. Тепер встановлена чітка процедура – пенсії у березні однозначно збільшуватимуться кожного року.

З метою вдосконалення пенсійної системи створено робочу групу, до складу якої увійшли представники Пенсійного фонду, науковці та інші фахівці соціальної сфери. Основне завдання створеної робочої групи – розробка механізмів вдосконалення пенсійної системи. Пенсійна реформа має відповідати об’єктивним економічним умовам.

Ухвалено закон, за яким багатодітні батьки, які виховали п’ятьох і більше дітей, за відсутності матері отримують право на пенсію за особливі заслуги.

Збільшено розміри підвищень до пенсій інвалідам Великої Вітчизняної війни ІІ та ІІІ груп та учасникам бойових дій, які досягли 85-річного віку до рівня підвищення інвалідам І групи (на 447 гривень). Також зросла мінімальна пенсія для цієї ж категорії ветеранів війни з 01.05.0213 року жоден учасник бойових дій та інвалід у період Великої Вітчизняної війни не отримує менше 2547,90.

Згідно зі змінами, що набрали чинності з 1 липня 2013 року до страхового стажу також зараховуватиметься період перебування у відпустці по вагітності та пологам. Якщо врахувати, що декретна відпустка це 4 місяці, а через ускладнення під час пологів навіть більше, то жінки які народили 3-х дітей без цих змін, втрачали щонайменше рік страхового стажу.

Щодо змін, хто отримував допомогу по безробіттю, то громадянам, які раніше отримували допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, зможуть при розрахунку заробітної плати виключити періоди одержання допомоги цієї допомоги, що дозволить збільшити пенсійні виплати на 5%.