Для лісівників району актуальним залишається розвиток побічного лісокористування

03.09.2013   

Відбулася робоча зустріч першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Рощибака з директором НПП «Вижницький» Михайлом Колотило, директором ДП «Берегометське ЛМГ» Миколою Ракевичем та директором Держспецлісгоп АПК Юрієм Марчуком. Мова йшла про побічне лісокористування.

На сьогодні, на території НПП «Вижницький» функціонує 2 рекреаційних пункти, 7 рекреаційних зон, створені 2 екологофенологічні транскети та 15 постійних пробних площ, на яких ведуться систематичні спостереження за фенологічних розвитком рідкісних видів рослин та тварин.

В рекреаційних цілях 4,2 га використовується для функціонування дитячого табору «Ойкос» в урочищі «Стебник», де щорічно оздоровлюється біля 400 дітей.

2 туристичні маршрути розроблені Держспецлісгоспом АПК із дендрарієм, лісовими будиночками та пожежними водоймищами, облаштовано 21 місце для відпочинку та встановлено 38 бесідок. Підприємством щорічно заготовлюється до 40 тонн березового соку.

В НПП «Вижницький» та Держспецлісгоспі АПК утримуються пасіки по 30 бджолосімей, ДП «Берегометське ЛМГ» веде підсобне господарство.

Разом з тим, за словами першого заступника можливості побічного лісокористування використовуються недостатньо, оскільки практично не проводиться заготівля другорядних лісових матеріалів, дикорослих плодів, горіхів, ягід, лікарських рослин та технічної сировини. Потребує також покращення налагодження роботи у культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних напрямках.

«Враховуючи те, що територія району майже на 58% зайнята лісами та іншими лісовкритими культурами, питання побічного лісокористування є досить актуальним і перспективним. Наряду з використанням лісу, як джерела заготівлі деревини, побічне користування дає змогу покращити фінансовий стан підприємств лісової галузі, збільшити зайнятість населення, а в результаті зміцнити економіку в цілому, на що направлені завдання та доручення Глави держави», - зауважив Микола Михайлович.