Про основи християнського світогляду йшлося на засіданні «круглого столу» (ФОТО)

DSC 7643 

 

Як інформує відділ освіти районної державної адміністрації, 1 жовтня, у районному будинку дитячої та юнацької творчості відбулось засідання «круглого столу» вчителів етики, основ християнської етики та моралі.

 

 

         Участь у засіданні взяв ректор Чернівецької біблійної семінарії, доктор Богослов’я Василь Малик, ректор Слов’янського Університету штату Вашингтон, виконавчий директор Міжнародного центру Християнської освіти Микола Вінничук, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Володимир Ковдриш, методист ІППО ЧО Василь Федорак.

Учасники «круглого столу» обговорили питання як в умовах науково-технічного прогресу виховати учнів високоморальними духовними особистостями, справжніми патріотами України.

 Виступаючи перед присутніми Володимир Ковдриш відзначив високий рівень фахової і методичної підготовки вчителів району з даного предмета та актуальність проведення цього заходу. Разом з тим звернув увагу на важливість формування в учнів високих морально-духовних цінностей та почуття патріотизму.

 Про вимоги Міністерства освіти і науки України щодо викладання етики, основ християнської моралі, програмно та науково-методичне забезпечення розповів Федорак Василь. За його словами для якісного викладання цих предметів необхідно удосконалити роботу шкільних та районного методичних об’єднань, проводити поширення передового педагогічного досвіду, дбати про створення навчально-методичної бази, посилити роботу з батьками. А вчителям побажав працювати над самоосвітою, постійно вчитися, бути у творчому пошуку.

 Малик Василь поділився досвідом роботи щодо викладання цих предметів, провів паралелі сьогодення і Біблії. Вручив необхідну методичну та навчальну літературу.

 Вінничук Микола – зосередив у своєму виступі увагу на дотриманні «золотого» правила моралі всіма учасниками навчально-виховного процесу, яке будується на Біблійних засадах. Сьогоднішні події на Україні це - наслідок низької духовності людей. Що ми сіяли раніше, те і зараз пожинаємо, та висловив впевненість в тому, що тільки при тісній співпраці школи і сім’ї можна виховати високодуховних громадян. 

 Сторожук Євгенія розказала про напрямки методичної роботи, готові напрацювання та плани на майбутнє. Крім того проінформувала всіх присутніх про кількісний та якісний склад вчителів, зокрема дані предмети викладаються в усіх школах району на що відведено 200 навчальних годин. У районі є напрацювання з проблеми: «Формування християнського світогляду», а саме: районний комітет профспілки працівників освіти Вижниччини спільно з відділом освіти та відділом культури районної державної адміністрації бере активну участь у проведенні благодійного проекту «Джерела духовного єднання» який покликаний сформувати в учнів почуття милосердя та співчуття. Крім того учні Банилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли активну участь у конкурсі знавців Біблії, виборовши призове місце та разом з керівником Стринадко Олесею побували цього літа на Святій Землі, йдеться у повідомленні.