Інспекторський склад Вижницького РС УДСНС України здійснює перевірку виборчих дільниць щодо стану протипожежної безпеки

 vibori-2014  

Як інформує Вижницький районний сектор Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області, в зв’язку з проведенням позачергових виборів до Верховної Ради України, інспекторський склад відомства протягом жовтня проводить перевірки виборчих дільниць щодо їх відповідності правилам пожежної та техногенної безпеки.

 

 

Виборчі дільниці традиційно будуть розміщені у будинках культури, школах та інших громадських будівлях, що входять до категорії об’єктів з масовим перебуванням людей. В інспекції рекомендують керівникам виборчих комісій привести у належний протипожежний стан об’єкти відповідно до основних вимог пожежної безпеки.

Так, виборчі дільниці мають бути забезпечені не менше як двома евакуаційними виходами, у яких двері повинні відчинятися в напрямку виходу з приміщення. У разі наявності людей в приміщенні, двері евакуаційних виходів повинні замикатися лише на внутрішні замки, які легко відмикаються. На шляхах евакуації у жодному випадку не можна розміщувати ніякі предмети, а килимові доріжки необхідно надійно прикріпити до підлоги. При встановленні освітлення в кабінах для таємного голосування необхідно дотримуватися вимог правил влаштування електрообладнання. Не можна підвішувати світильники на струмоведучі проводи та експлуатувати їх із знятими ковпаками (розсіювачами). Опалювальні системи, прилади повинні бути у справному стані і відповідати вимогам правил пожежної безпеки. Особливу увагу слід звернути на справність пічного опалення і димарів. Дуже велике значення для протипожежного захисту виборчих дільниць має їх забезпечення у повному обсязі первинними засобами пожежогасіння, наявність і справність джерел зовнішнього водопостачання.

Також дуже важливо, щоб усі особи, які беруть участь у проведенні виборів, члени виборчих комісій, були ознайомлені з вимогами пожежної безпеки і вміли користуватися первинними засобами пожежогасіння. Уміння правильно ними користуватися у випадку виникнення пожежі дасть змогу ліквідувати її на початку стадії горіння. В свою чергу, працівниками Вижницького РС УДСНС буде вжито всіх необхідних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки під час проведення виборів, йдеться у повідомленні.