Управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі закликає роботодавців дотримуватись соціальних гарантій найманих працівників

pensiinui 

Як інформують у відомстві, за 9 місяців 2014 року від платників Вижницького району надійшло до бюджету Пенсійного фонду власних коштів на суму 48284,88 тис. грн. або 101,88 % до передбачених планом надходжень.

 

 

Однак, актуальною залишається проблема декларування роботодавцями заробітної плати найманим працівникам в розмірах менших за мінімальну заробітну плату та зменшення сплати єдиного внеску. Так, в районі налічується 235 роботодавців, котрі виплачують заробітну плату найманим працівникам в розмірі меншому за розмір мінімальної зарплати, що становить більше 40% платників, які використовують найману працю та сплачують єдиний внесок за застрахованих осіб.

Відтак, нарахування заробітної плати в розмірах менших за мінімально встановлений законодавством розмір не тільки спричиняє негативні тенденції щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду, але й впливає на соціальні гарантії найманих працівників. Страховий стаж найманим працівникам зараховується пропорційно до сплачених роботодавцем страхових внесків. Тому відрахування роботодавцем сум страхових внесків, нижчих за мінімальні, негативно вплине на розмір майбутньої пенсії найманих працівників, йдеться у повідомленні.