«Хай об’єднаються всі береги одного вічного народу» - під такою назвою у Вижниці відбувся тематичний вечір до Дня Соборності України (ФОТО)

DSCN4564

  

Сьогодні, 22 січня, у Вижниці відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Соборності України, в яких взяли участь  голова районної державної адміністрації Михайло Андрюк, голова районної ради Олександр Гриндей, 

 

 Вижницький міський голова Олексій Чепіль, колективи установ та організацій міста, жителі Вижниці.  

Очільники району та міста поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

В районному будинку народної творчості та дозвілля учасники зібрання переглянули документальну відеострічку «Історія Соборності», затамувавши подих, слухали патріотичні вірші про Майдан та Україну. Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто загинув під час Революції Гідності та віддав своє життя, захищаючи соборність і незалежність України у зоні АТО.

Михайло Андрюк звернувся до присутніх зі словами вітань та зазначив, що Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки не лише змінив історичну долю, а став основою для відродження сучасної незалежної соборної України. «Після революції Гідності і трагедії неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», ми як ніколи розуміємо, що сила нашого народу в єдності і лише об’єднавши зусилля сходу і заходу, півночі та півдня, Україна здобуде перемогу над окупантом», - сказав він. - «Сьогодні сенс єдності полягає для нас в обороні нашої держави, наданні посильної допомоги українським воякам, щоденній особистій праці, у зміцненні національної безпеки і в ототожненні кожного громадянина з єдиною українською історичною спільнотою, її символами і цінностями».

У вітальному слові Олександр Гриндей зазначив, що День Соборності показав усьому світові, що українці – єдина і нероздільна нація, а також закликав присутніх докладати максимум зусиль для забезпечення неподільності, збереження державності України.

З актуальною хореографічною композицією «Війна і мир» виступили гості з Галичини, зразковий дитячий танцювальний колектив «Зелений талісман» Косівського БДЮТ Івано-Франківської області (керівник Оксана Соколюк, хореограф Максим Вачик). Також вокальні композиції виконали солістка Христина Лікар та ВІА «Смерічка». Вечір підготували колектив Вижницького РБНТД (методисти Наталія Шолєва, Ганна Ватаманюк, Марина Труфин; ведучий заходу – Заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк).

В рамках заходу у фойє районного будинку народної творчості та дозвілля організовано виставку історичної літератури «Україно, соборна державо, сонценосна колиско моя».