Підсумки реалізації проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в Чернівецькій області протягом 2015 року

 rozvytok Як інформує районний Ресурсний Центр Розвитку Громад, у 2015 році в Чернівецька область брала участь у реалізації двох компонентів проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»,  

а саме сільський – інфраструктурний та компонент з економічного розвитку сільських територій . 32 громади з 10 районів мали змогу покращити життя багатьох людей шляхом надання технічної та фінансової допомоги в реалізації різноманітних мікро-проектів. Щодо статистики, то в сільській місцевості було підтримано 18 мікро-проекти по таким темам: 15– енергозбереження, 2 – охорона здоров’я, 1 – енергоефективність. Станом на кінець 2015 року було створено 4 кооперативи і затверджено 2 мікро-проекти в рамках економічного  компоненту.   

За результатом проведених конкурсних відборів підрядних організацій  за правилами ПРООН економія коштів склала 890 698,00 гривень, що складає майже 50 000 грн. на один затверджений проект. Усі зекономлені кошти витрачено на  збільшення об’ємів.

Загальна сума  фінансової підтримки громадам Чернівецької області за 2015 рік слала 6 770 228,00 гривень, з яких 1104075,00 грн.  це кошти на розвиток СОК.

У співпраці з районними державними адміністраціями та районними радами було створено в 7 пілотних  районах Районні Ресурсні Центри  Розвитку Громад (РРЦГ). РРЦГ Хотинського та Кіцманського районів  стали переможцями всеукраїнського конкурсу РРЦГ і отримали набір офісного обладнання на  суму 24000 грн. для кожного.

У співпраці з РРЦГ протягом 2015 року з метою активізації та соціальної мобілізації громад  Чернівецьким офісом проекту було проведено  18 навчальних тренінгів, 40 засідань районних форумів місцевого розвиту, 108  зустрічей з громадами, 1 засіданні Обласної Координаційної Ради проекту та 2 навчальних візити.

 З метою розбудови  створених в рамках проекту сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів   Чернівецький офіс проекту залучив експертів з питань бізнес-планування та фінансово-господарської діяльності.

Спільно з Чернівецькою обласною радою у 2015 році відремонтовано та обладнано офіс Обласного Ресурсного Центру Громад що значно покращило якість надання послуг представникам громад та районів.