Питанням захисту прав дітей – особлива увага

ditu20142   

Під час сьогоднішньої наради розглянуто питання соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та діяльність органів опіки та піклування з питань захисту прав дітей.

 

Як поінформувала директор районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Олена Дзюрбан, нині на обліку в центрі перебуває 143 сімї, які опинилися в складних життєвих обставинах, де виховується 362 дитини. Впродовж січня цього року виявлено 3 сімї, що опинилися в СЖО, де виховується 3 дітей. Звернено увагу керівників місцевих громад на тому, що органи місцевого самоврядування є першим суб’єктом, які надають соціальні послуги таким сім’ям, зокрема: раннє виявлення сімей, які входять до групи ризику та опинилися в складних життєвих обставинах; вивчення матеріально-побутових умов проживання; здійснення оцінки потреб у наданні соціальних послуг; розгляд проблемних питань таких сімей на виконкомах тощо. Вкотре роз’яснено в яких ситуаціях та які районні служби необхідно повідомляти.

В свою чергу, виконуючий обов’язки начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Людмила Строїч розповіла про порядок дій органів місцевого самоврядування при виявленні дітей, які опинилися в складаних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування тощо.

Ілля Романюк зауважив, що питання соціального захисту прав дітей – серед пріоритетних у роботі як органів виконавчої влади, так і місцевого самоврядування.

«Діти – це наше майбутнє. Ми повинні виробити чіткий алгоритм дій районної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з тим, аби забезпечити захист життя та здоров’я дітей, створити відповідні умови для їх всебічного розвитку». – підсумував посадовець.