Перші підсумки декларування – 2016 року на Вижниччині

 deklaraciya2015 Як інформує начальник Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Андрій Угрин, кампанія декларування у 2016 році має деякі відмінності від попередніх років.  

Так, у зв’язку з набранням чинності 1 січня 2015 року норм Закону України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо поширення на фізичних осіб порядку оподаткування доходів військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Як і в минулих роках, цьогоріч, головною ідеологією фахівців Державної податкової інспекції у Вижницькому районі залишається добровільність декларування доходів, взаєморозуміння і формування високої податкової культури платників, можливість подання декларації про майновий стан і доходи електронно, - зауважує Андрій Угрин.

За словами посадовця станом на сьогодні вже є перші результати свідомого виконання громадянського і конституційного обов’язку жителями Вижниччини. Так, упродовж січня поточного року до Центру обслуговування платників, який уже діє при ДПІ, звернулись та подали декларацію про майновий стан і доходи 14 громадян. Серед них семеро задекларували 885,0 тис. грн. отриманого доходу у вигляді спадщини, які зазначили у поданій декларації  зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 44,6 тис. грн. та 13,3 тис. грн. військового збору. Решта семеро краян відвідали податкову інспекцію та скористались правом податкової знижки за навчання, ними задекларовано надміру сплаченого ПДФО у розмірі 6,3 тис.грн., який за результатами здійснених перерахунків буде їм повернений з бюджету.

Державна податкова інспекція у Вижницькому районі вдячна першим декларантам та нагадує, що для комфортного декларування на період кампанії, яка триватиме до 1 травня поточного року, Центр обслуговування платників працює за подовженим графіком роботи: понеділок-четвер – з 9.00 до 20.00, у суботу – з 9.00 до 16.00.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатисьна веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням:http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/