На Вижничині обговорено подальше об’єднання територіальних громад

P2117971  Про об’єднання територіальних громад, плюси і мінуси першого етапу реформи місцевого самоврядування, про залучення громадян до участі в управлінні місцевою громадою йшла мова сьогодні, 11 лютого, на черговій семінар-нараді за участю депутатів районної та місцевих рад, керівників громад Вижниччини.  

Провели її голова районної ради Михайло Андрюк, перший заступник голови райдержадміністрації Ілля Романюк, директор регіонального Офісу реформ Ігор Баб’юк та експерт з питань виборчих процесів та розвитку місцевого самоврядування Ольга Чепіль.

У процесі семінару відбувся дієвий діалог між депутатами, керівниками громад із запрошеними експертами.

Ігор Бабюк та Ольга Чепіль навели приклади уже об’єднаних громад, відкриття у них ЦНАПів, про зручності, насамперед, для громадян у сусідній – Хмельницькій та у нашій областях. Вони наголосили, що позитивні зміни можливі за умови активних дій, а не споглядального очікування.

Михайло Андрюк підсумував: «Запорукою успіху буде вивчення вже існуючого досвіду та перспективного мислення».

В свою чергу Ілля Романюк підкреслив: «Варто запрошувати експертів на збори громадян, щоб з їх участю дійти до спільного знаменника, знайти істину з користю для громади».

Ольга Чепіль, підсумовуючи результатами семінару, інформувала присутніх – де можна ознайомитися з напрацюваннями, які уже є у експертів, де покроково розписані дії громад на шляху реформування місцевого самоврядування.