Зустріч-суспільний діалог з питань надання допомоги сім’ям учасників АТО (ФОТО)

DSCN9980  Хвилиною мовчання та спільною молитвою за Україну та українських вояків розпочався захід «У війни не жіноче обличчя», який відбувся сьогодні, 11 лютого, у Вижницькому будинку дитячої та юнацької творчості за ініціативи заступника голови райдержадміністрації Клавдії Назаренко.  

У залі зібралися дружини і матері учасників АТО, жінки-керівники, жінки – заступники керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ, служб, що забезпечують соціальний та медичний супровід вояків, які стоять на сторожі суверенітету та незалежності нашої держави.

Розпочинаючи захід Клавдія Назаренко відзначила роль жінок – дружин, матерів, які чекають на своїх чоловіків та синів з війни, жінок-волонтерів.

«Як непросто жінкам вирядити на війну чоловіка, брата, сина, не просто чекати від них дзвінків, не просто, коли телефонує невідомий номер, боячись страшної звістки, не просто казати дітям, де батько. Не просто тим жінкам, які не дочекалися своїх чоловіків з війни. Не просто, але саме жінка робить все для того, аби стати надійним тилом своєму чоловікові, - зауважила вона. – Чимало жінок стали волонтерами, які надають посильну допомогу бійцям, забезпечуючи їх всім необхідним. Переконана, що саме жінки є надійною складовою національної безпеки нашої держави».

Клавдія Дмитрівна зауважила, що сьогоднішній захід покликаний визначити ті проблемні питання, які постають перед учасниками АТО в повсякденному житті, і про які чоловіки не завжди говорять, адже питання побуту перебувають більше в полі зору жінок.

За словами посадовця, нині статус учасника бойових дій мають 147 жителів району. Відтак, про соціальний, медичний, психологічний супровід вояків вели мову керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій та служб району.

Дружин поінформовано про пенсійне забезпечення, про пільги, якими користуються учасники бойових дій, зокрема, на безоплатні медикаменти, санаторно-курортне лікування, працевлаштування, виділення земельних ділянок. Також повідомлено, що діти учасників АТО мають право на безоплатне оздоровлення в таборах, відвідування спортивних секцій, пільги при вступі до вищих навчальних закладів тощо.

В основному дружин цікавили питання щодо надання земельних ділянок, порядок надання пільг дітям учасників АТО, у випадку, якщо батьки розлучені тощо.

Учасникам зустрічі роз’яснено порядок надання земельних ділянок під житлову забудову, для ведення сільського господарства та садівництва. Зауважено, що в деяких населених пунктах, є проблема щодо наявності вільних земельних ділянок під житлову забудову, через відсутність генпланів. Відтак, нині у ряді сіл триває робота щодо їх розробки. Учасники АТО повинні звернутися з відповідною заявою до місцевої ради. Водночас повідомлено, що земельну ділянку можна отримати не лише за місцем реєстрації.

Нині одним з основних питань є реабілітація учасників АТО. Тож про роботу в цьому напрямку лісгоспу, інформувала заступник директора з благоустрою, рекреації, туризму та комунікацій ДП «Берегометське ЛМГ» Тетяна Тирон.

Під час зустрічі керівники відповідних служб відповіли на запитання, які хвилювали дружин та матерів бійців і надали свої контактні телефони.

В рамках зустрічі виступив український бандурист, півфіналіст та володар призу глядацьких симпатій телешоу «Україна має талант-2», засновник гурту «Шпилясті кобзарі» Ярослав Джусь, працівники Вижницького будинку народної творчості та дозвілля, учасники вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» (керівник Антоніна Клоцька) з душевною постановкою «Я дочекаюсь тебе…» та вихованка гуртка літературної творчості Вижницького БДЮТ Марта Вадилюк.

 

 

 

Участь у заході брали: директор центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Олена Дзюрбан, завідувач сектору з питань молоді та спорту РДА Лідія Мельничук, начальник відділу культури РДА Наталія Додяк, заступник начальника відділу освіти РДА Галина Чевюк, начальник відділу управління соціального захисту населення РДА Валентина Іванюк, заступник головного лікаря КУ «Вижницька ЦРЛ» з медичної частини Наталія Никифорук, юрист центру зайнятості Людмила Клим, працівник Вижницького територіального центру соціального обслуговування, волонтер Людмила Мацюк, заступник начальника управління Пенсійного фонду у Вижницькому районі Жанна Кичма, представник відділу Держгеокадастру у Вижницькому районі Алла Павлюк, заступник директор з благоустрою, рекреації, туризму та комунікацій ДП «Берегоеметське ЛМГ» Тетяна Тирон, головний редактор районної газети «Вижницькі обрії» Марина Кисилиця, директор Вижницької міжрайонної виконавчої дирекції фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Марія Палій.