У січні 2016 року платники акцизного податку сплатили до місцевих бюджетів району близько 700 тисяч гривень

podatok 

 

Як інформує Вижницька об’єднана Державна податкова інспекція, протягом січня 2016 року платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів району сплатили до казни громади Вижниччини 690,12 тис. гривень. 

 

У відомстві звертають увагу на те, що відповідно до положення Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» передбачено низку нововведень, зокрема: запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального; введення акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. При цьому, з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період для такого нововведення, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні функціонуватимуть повноцінно; зміна одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри приведених до температури 150С. Зазначені зміни набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Такожстановлено штрафи, пов’язані із запровадженням з 01.03.2016 року акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального: за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних стягується штраф у розмірі від 2 до 40 відс. суми акцизного податку; за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, – 50 відс. суми акцизного податку. Раніше штрафи не застосовувалися через відсутність самого механізму податкових накладних з акцизного податку.