Відбулося семінар-навчання для бджолярів району

Forum 

Як інформує відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, сьогодні, 29 лютого, у залі засідань районної ради відбулося семінар-навчання для бджолярів Вижницького району. Участь у заході взяли науковці з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та представники Асоціації бджолярів Чернівецької області. 

 

В рамках навчального семінару учасники обмінялися знаннями, надали рекомендації та обговорити проблеми в бджолярстві.

Голова Асоціації бджолярів у Чернівецькій області Василь Паламар інформував про вихід на європейський ринок з продуктами бджолярства.

Про розведення бджіл і гібридизацію, про захист бджіл від хвороб і шкідників інформували науковці Чернівецького національного університету.

Заступник голови Асоціації бджолярів у Чернівецькій області Любомир Пащук доповідав про досвід польських партнерів.

Насамкінець пасічники обрали голову осередку бджолярів у Вижницькому районі. Ним став пасічник з села Виженка Володимир Клим.

 

 

 

Довідково: Станом на 1 лютого 2016 року в районі займаються бджолярством в 85 особистих селянських господарствах, де нараховується 2052 бджолосім’ї. Крім того, Вашківецький Свято-Аннинський жіночий монастир утримує  пасіку з 80-ти бджолосімей.

Середня продуктивність 1 умовної бджолосім’ї Вижницького району, в залежності від регіону перебування та впливу природно-кліматичних умов,  складає 25-30 кг меду за сезон. За 2015 рік бджолярами району вироблено близько 597 тонн цієї солодкої продукції.