Представників громадських організацій поінформовано про те, як не втратити ознаку неприбутковості відповідно до нового законодавства

DSCN3829 

Сьогодні, 09 листопада, у районній державній адміністрації відбувся семінар на тему: «Як отримати та не втратити ознаку неприбутковості відповідно до нового законодавства». 

 

Участь у семінарі взяли голова районної державної адміністрації Руслан Сенчук та заступник голови районної ради Сергій Вірста.

Представники громадських, благодійних організацій, професійних спілок отримали інформацію щодо нових вимог Податкового кодексу України до неприбуткових установ та організацій та алгоритм дій щодо збереження ознаки неприбутковості.

Начальник відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління Державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Юлія Бабина поінформувала учасників семінару з таких питань: приведення статутів громадських організацій у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання»; новації ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Постанови КМУ № 440 від 13.07.2016; зміни у статутах громадських організацій, які потрібно внести, щоб не втратити ознаку неприбутковості; алгоритм дій для збереження ознаки неприбутковості; порядок дій громадських активістів у випадку отримання повідомлення від податкових органів.

Начальник відділу оподаткування юридичних осіб Вижницької об’єднаної Державної податкової інспекції Іван Семеген поінформував про те, що громадські організації, які до 1 січня 2017 року не внесуть зміни до своїх Статутів, буде виключено з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Учасників семінару поінформовано також про те, що всі необхідні документи можна подавати як Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, так і до місцевих Центрів надання адміністративних послуг та Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Водночас під час семінару роз’яснено порядок реєстрації громадських організацій.

Руслан Сенчук доручив посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості, з метою приведення у відповідність всіх документів.