Перші місцеві вибори об’єднаних територіальних громад

vuboru25092014 

18 грудня  2016 року Вижниччину очікують перші вибори депутатів Вижницької міської ради Вижницької міської об’єднаної територіальної громади та Вижницького міського голови і перші вибори депутатів Вашківецької міської ради Вашківецької міської об’єднаної територіальної громади та Вашківецького міського голови. 

 

Голосування відбудеться для виборців таких населених пунктів:

- м.Вижниця, с.Виженка, с.Багна, с.Черешенька, с.Чорногузи, с.Іспас, с.Майдан (Іспаська сільська рада), с.Мілієве, с.Кибаки, с.Середній Майдан (Вижницька міська  об’єднана територіальна громада);

- м.Вашківці, с.Волока, с.Карапчів, с.Бабине, с.Вали, с.Замостя  (Вашківецька міська  об’єднана територіальна громада);

Вибори голів м. Вижниця, м. Вашківці та депутатів Вижницької, Вашківецької міських рад пройдуть, як і раніше за мажоритарною системою відносної більшості яка діяла під час минулих місцевих виборів.

Зокрема, виборчий закон передбачає обрання депутатів міської ради за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами. Це означає, що виборці обиратимуть тільки за одним виборчим бюлетенем – одночасно однією галочкою голосуватимуть і за одну партію, і за одного лідера списку, і за одного кандидата в окрузі, якщо партією такий був висунутий. Це виглядатиме так, – в бюлетені поруч з назвою партії будуть зазначені два кандидати. Перша особа – це загальний лідер списку, який буде вказаний в усіх бюлетенях на всіх округах. У випадку проходження партії він гарантовано стане депутатом. Друга особа – закріпляється за конкретним округом.

Відповідно до закону щоб отримати представництво у відповідній місцевій раді політичним партіям доведеться подолати прохідний бар'єр, який складає 5%.

Кандидати у депутати до міської ради висуваються виключно через списки місцевих політичних партій. Право на самовисування мають кандидати на посаду голів об’єднаних територіальних громад, а також кандидати у депутати сільської ради.

За списками політичної партії балотуватися можуть виключно її члени, або позапартійні громадяни.

У кожному територіальному виборчому окрузі по виборах депутатів міської ради політична партія може висунути не більше, ніж по одному кандидату (може й не висовувати жодного кандидата, тоді виборець голосує лише за партію та зазначеного у бюлетені першого номера – лідера списку).

Постановою Центральної виборчої комісії від 20 жовтня 2016 року №449 для проведення перших виборів депутатів Вижницької міської об’єднаної територіальної громади та Вашківецької міської об’єднаної територіальної громади затверджено по 26 одномандатних виборчих округи кількість яких дорівнює кількості депутатських мандатів та з приблизно рівною кількістю виборців у кожному такому окрузі.

         Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 13 жовтня 2016  року № 445 розмір грошової застави для кандидата на посаду міського голови на перших місцевих виборах 18 грудня 2016 року становить:

- Вижницького міського голови — 855 грн.;

- Вашківецького міського голови — 493 грн.

 

 розмір грошової застави для виборчого списку кандидатів у депутати

міської ради, висунутого в багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 18 грудня 2016 року становить: 

 

- Вижницька міська рада — 855 грн;

- Вашківецька міська рада —  493 грн

     

Згідно з календарним планом проведення перших місцевих виборів депутатів та голів міських об’єднаних громад, в районі почнуть діяти з 6 листопада — Вижницька та Вашківецька міські виборчі комісії. Починаючи з  2 грудня 2016 року почнуть діяти вже дільничні виборчі комісії, які займуться питаннями підготовки та проведення голосування на виборчих дільницях.

У день виборів  18 грудня  2016 року голосування проходитиме з 8 до 20 години без перерви.

Інші важливі нюанси:

1) Не мають права голосу на місцевих виборах: військовослужбовці ЗСУ строкової служби; громадяни України, що проживають за кордоном; особи, визнані судом недієздатними; громадяни України, які перебувають у місцях позбавлення волі.

2) Представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад має становити не менше 30% від загальної кількості кандидатів у виборчому списку. При цьому Закон не передбачає жодних санкцій за невиконання даної вимоги.

3) Участь блоків політичних партій заборонена.

4) Не можуть брати участь у виборах місцеві організації партій, які не відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

5) Громадські та міжнародні організації мають право лише спостерігати за виборчим процесом і днем голосування (на одну виборчу дільницю організація може делегувати не більше 2 осіб).

6) Підкуп виборців заборонений.

Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує п’яти відсотків розміру мінімальної заробітної плати – близько 61 грн.) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації.

Про це інформують у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації.