На Вижниччині відбулася всеукраїнська нарада керівників обласних центрів народної творчості України

teatr2016  Днями на базі Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля і Берегометської школи мистецтв відбулася всеукраїнська нарада керівників обласних центрів народної творчості України на тему: «Народна творчість і аматорське мистецтво – реалії сьогодення і перспективи розвитку» та День аматорського театру на Буковині, на який зібралось театральне аматорське товариство області.  

Заступник директора учбово-методичного Центру культури Буковини Іван Пілат вручив нагороди переможцям обласного огляду-конкурсу «Буковинська театральна весна – 2016», серед яких найкращим ( І місце) був народний аматорський театр Вижницького РБНТД (режисер М. Ковалюк).

Перед учасниками заходу виступила заступник начальника управління соціокультурного розвитку регіонів – начальник відділу регіональної політики Міністерства культури України Оксана Іонова. Начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталія Додяк анонсувала вручення районної премії в галузі театрального мистецтва імені Миколи Шутака, премія вручається вперше і її лауреатами у 2016 році стали народний аматорський театр Вижницького РБНТД (режисер Михайло Ковалюк) за збереження, збагачення, розвиток та популяризацію духовно-культурних надбань театральної спадщини Вижниччини, утвердження ідеалів гуманізму, збагачення національної свідомості та самобутності українського народу, Дмитро Іванчук – голова Ради народного аматорського театру Вижницького РБНТД за особистий внесок у розвиток театрального мистецтва Буковини, високий рівень виконавської майстерності (роль Хазяїна у виставі «Ромео і Жасмін» О. Гавроша») та вчителька  Мигівського НВК Неля Коротчук – за популяризацію духовно-культурних надбань життя та творчості Миколи Шутака, що стали визначною подією в культурному та літературно-мистецькому житті Вижниччини.

Гості району переглянули виставу народного аматорського театру Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля «Ромео і Жасмін» О. Гавроша та ознайомились з діяльністю Берегометської школи мистецтв. Перед учасниками Всеукраїнської наради виступили колективи: народний аматорський вокальний ансамбль «Перлина Карпат» (керівник М. Черней), народний аматорський духовий оркестр (керівник М. Киселиця) та інші. 

 

 

 teatr2016