Відбулися відкритті змагання «Пошуково-рятувальні роботи-2016»

dsc 6118  З 25 по 27 листопада на території Вижницького району відбулися відкриті зональні змагання зі спортивного туризму «Пошуково - рятувальні роботи - 2016». В змаганнях взяли участь шість команд - представників Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької області, зокрема аварійно-рятувальний загін спеціального призначення УДСНС України у Чернівецькій області, 

2-ий спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України міста Дрогобич, пошуково-рятувальна частина загону технічної служби ГУ ДНСН України у Львівській області, Новоселицький центр дитячої творчості та юнацтва міста Новоселиця, Чернівецька обласна громадська організація «Туристсько контрольно-рятувальна служба», Косівське гірське пошуково-рятувальне відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України в Івано-Франківській області.

На урочистому відкритті були присутні голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук, начальник відділу з питань туризму обласної державної адміністрації Володимир Фурдига, заступник начальника з реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС України в Чернівецькій області Сергій Шмиголь, начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України у Чернівецькій області Олександр Федорча, президент Федерації спортивного туризму у Чернівецькій області Віктор Скрипник. Змагання проводились у форматі екстрим-марафону 9-ти годинної мульти-гонки з одночасним стартом команд. 

Під час змагань команди продемонстрували навички з орієнтування на місцевості (визначення азимуту, висоти об’єкта та відстані до об’єкта, топографія), надання першої долікарської допомоги умовно потерпілому з важкими травмами (закритті та відкритті переломи різних характерів, травми голови) та транспортування умовно потерпілого по різних формах рельєфу (траверс скельної ділянки, спуск та підйом умовно потерпілого на скельній ділянці, транспортування умовно потерпілого в коконі по круто похилій переправі, в ношах, виготовлених з підручних засобів та іншими можливими способами), навички кидання рятувального кінця умовно потопаючому. Всього учасники подолали 19 контрольних пунктів на яких їх оцінювали високо кваліфіковані суді Федерації спортивного туризму Чернівецької області .

За результатами змагань ІІІ місце виборола пошуково-рятувальна частина загону технічної служби ГУ ДСНС України у Львівській області, ІІ місце посів Новоселицький центр дитячої творчості та юнацтва м. Новоселиця. Переможцем змагань став аварійно-рятувальний загін спеціального призначення УДСНС України у Чернівецькій області. Всі учасники змагань були нагороджені дипломами відділу з питань туризму обласної державної адміністрації та грамотами Федерації спортивного туризму в Чернівецькій області, а також цінними призами від спонсорів.

Змагання проводились відповідно програми розвитку туризму в Чернівецькій області та календарного плану Федерації спортивного туризму у Чернівецькій області. Захід відбувся за сприяння та організації відділу з питань туризму обласної державної адміністрації, Управління ДСНС України у Чернівецькій області та Федерації спортивного туризму у Чернівецькій області.