На сьогодні в районі захворюваність на гострі респіраторні інфекції не перевищує епідемічного порогу

gryp 

Сьогодні, 29 листопада, під керівництвом голови районної державної адміністрації Руслана Сенчука відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Йшлося про епідемічну ситуацію захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на території району. 

 

За словами завідувача Вижницького міжрайонного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Ольги Сележан на сьогодні в районі захворюваність на гострі респіраторні інфекції не перевищує епідемічного порогу. «Згідно із щотижневим аналізом захворюваності, який розпочався із 40 тижня, захворіло 1493 осіб, в тому числі 69,9% дітей до 17 років. Проте, на 47-му тижні року в лікувально-профілактичні заклади району з приводу гострих респіраторних інфекцій звернулось 223 особи, інтенсивний показник становить 400,36 при епідпорозі 410,98. Як бачимо показник нижчий епідемічного порогу лише на 2,6% , що свідчить про високий ризик перетнути цей показник в наступні тижні. Перевищення районного показника захворюваності гострими респіраторними інфекціями спостерігається на Вижницькій (576,2), Берегометській (564,3), Д.Шепітській (756,2), Іспаській (511,2) та Міліївській (832,5) лікарських дільницях», - сказала вона.

Фахівці звертаються до керівників підприємств, установ і організацій щодо створення необхідних умов для дотримання температурного та протиепідемічного режиму в своїх закладах, а хворих людей не допускати до роботи. Водночас слід подбати про щеплення працівників проти грипу.

Руслан Сенчук акцентував увагу на здійсненні щоденного моніторингу за захворюваністю на грип та ГРВІ серед школярів. Зауваживши, що рішення щодо закриття на карантин буде прийматися по кожному навчальному закладу окремо.