Відбулося відкриття пам’ятника на честь громади села Іспас, яка врятувала життя 15-ти єврейським родинам у роки Голокосту

16 вересня, у с. Іспас Вижницького району за участі заступника міністра культури України Юрія Богуцького, голови Чернівецької облдержадміністрації Михайла Папієва, голови Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана», народного депутата України Олександра Фельдмана, голови Вижницької райдержадміністрації Василя Ткачука відбулося відкриття пам’ятника на честь сільської громади, яка врятувала життя 15-ти єврейським родинам в роки Голокосту.

 

Було пригадано трагічні події літа 1941 року, коли члени румунсько-фашистської молодіжної організації «Куза» чинили насильницькі дії по відношенню до єврейської громади. Саме тоді, жителі с. Іспас, ризикуючи власним життям стали на захист своїх земляків. Як зазначив, голова облдержадміністрації Михайло Папієв цим вчинком іспаська громада підтвердила свою європейськість та толерантність, тому ми зобов’язані пам’ятати ці події і не допустити їх в майбутньому.

Зі словами вдячності звернувся до очевидців тих подій і Олександр Фельдман, який від імені Фонду вручив голові Іспаської сільської ради сертифікат на два комп’ютерних класи, а також волейбольні та баскетбольні м’ячі.

Завершилося урочисте відкриття пам’ятника покладанням квітів та прочитанням молитви головним рабином Чернівецької області Ноах Кофманським, Мендель Менахем та архімандритом Вижницьким Даніїлом.