19 лютого – граничний термін подання декларації з податку на нерухоме майно юридичними особами

deklaracia 

Фахівці ГУ ДФС у Чернівецькій області області нагадують, юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктівжитлової та/або нежитлової нерухомості сплачують у 2016 році податок на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки. 

 

Ставки на поточний рік встановлено рішеннями сільських, селищних, міських рад або радами об'єднаних територіальних громад. Згідно внесених Законом №909-VIII змін до Податкового кодексу ставки встановлюється у розмірі, щоне перевищує 3 відс.розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня(41,34 грн.)за 1 кв. метр бази оподаткування.

Окрім того,власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платитимутьдодатково 25000 гривень на рікза кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2016 року подають до державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу. Граничний термін сплати – 29 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.   При цьому, якщо останній день сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, припадає на вихідний або святковий день, то його потрібно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.