Путильське бюро правової допомоги

cnap  Законодавство часто змінюється, а людям, яким вперше доводиться вирішувати проблеми у певній сфері,  неможливо обійтися без фахової правової допомоги. З цією метою із 1 вересня цього року в Путилі працює відділ “Путильське бюро правової допомоги” Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  

За час роботи послугами бюро скористалися 83 особи. У зверненнях найчастіше люди потребують допомоги з вирішення земельних, спадкових, житлових та соціальних питань. Двом особам надано безоплатні послуги адвокатів для представництва їхніх інтересів у цивільних судових спорах.

Працівники бюро надають повну інформацію щодо права на безоплатну вторинну правову допомогу та документів, які необхідно надати для отримання допомоги. Проте не усім потрібне саме представництво інтересів у суді. Частіше це різні питання юридичного характеру, що потребують консультування відповідних фахівцівюристів.

   Згідно з Конституцією України та Законом України “Пробезоплатну правову допомогу”,особи, які перебувають під юрисдикцією України, мають право на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу.

   Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

   1) надання правової інформації;

   2) наданняк онсультацій і роз'яснень із правових питань;

   3) складення заяв, скарг та іншихдокументів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

   4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

   Безоплатна вторинна правова допомога – це:

   1) захист;

   2) здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, всудах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

   3) складення документів процесуального характеру.

   Путильське бюроправової допомоги забезпечує:

   - складання скарг та інших документів правового характеру;

   - роботу мобільних консультаційних пунктів;

   - відвідування осіб, зокрема одиноких, людей похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями за місцем їх перебування, з метою надання зазначеним особам безоплатної правової допомоги;

   - приймання заяв про надання безоплатної вторинної правової допомоги (безкоштовні послуги адвоката);

   - надання доступу до комп'ютерів з відповідним програмним забезпеченням, за допомогою яких особа може отримати доступ до електронних сервісів Міністерства Юстиції України; надає консультації, роз'яснює правила пошуку та порядок отримання відомостей  із зазначених сервісів;

   - представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування (сільських, селищних радах),  перед іншими особами, та/або складання документів процесуального характеру, - згідно з наказом відповідного місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Працюємо: понеділок - п'ятниця,  з 8.00 до 17.00 за адресою : смт Путила,вул. Українська, 178, (2-й поверх Укртелекому) тел.:  2-13-33.