Кроки, які вживаються для узаконення статусу іноземців із ДФТГ або ТРО
Голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко розказала, що за результатами дискусій з правоохоронними органами, розроблений законопроєкт, що врегульовує питання статусу іноземців, які зараховані в ДФТГ (Добровольче формування територіальної громади) або ТРО (Сили територіальної оборони), та багато інших питань.
«Під час роботи над документом спеціалісти ДМС пояснювали проблеми, які виникають, спілкувалися безпосередньо з іноземцями, які служать, а також із ГУР МО, ЗСУ, СБУ, щоб зрозуміти природу проблем та шляхи їх ефективного врегулювання. Такий законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді за №9585. Сподіваємось, що його найближчим часом буде ухвалено, тому що він дієвий і робочий», - наголосила Науменко.
Основні новели цього законопроєкту:
Можливість отримання посвідки на тимчасове проживання з подальшим набуттям громадянства України особами, залученими до захисту України у складі Сил територіальної оборони або добровольчих формувань територіальної громади.
Спрощений порядок для людей, які проходили військову службу за контрактом у Збройних Силах України і Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії та контракт яких припинено і яких звільнено з військової служби за станом здоров’я. Ба більше, для них надається можливість подавати паспорт, термін дії якого сплив. Крім того, надається змога не подавати документи про вихід з громадянства, довідку про несудимість, тому що розуміємо, що такі люди не зможуть її взяти.
Цей законопроєкт цікавий ще й тим, що врегульовує не тільки питання тих, хто служить, а й членів сімей таких військовослужбовців, а також питання іноземців, які мали тимчасове посвідчення громадянина України і термін дії якого закінчився.
Тобто це всі ті громадяни російської федерації та білорусі, які зіткнулися з тим, що вони не можуть принести документ про вихід з громадянства своєї країни, і треба скасовувати наше громадянство, повертати їх у статус іноземця.
Строк дії посвідчення – два роки. Й у тих, хто отримав його 2020 року й не зміг вийти з громадянства до 24 лютого 2022 року, та тих, хто наразі набув громадянство України, автоматично пролонгується строк дії цього посвідчення на весь період дії воєнного стану плюс рік після війни.