Вижницька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Публічний звіт начальника Вижницької районної військової адміністрації Сергія Чеботаря за 2023 рік

Дата: 12.03.2024 14:05
Кількість переглядів: 688

 

2023 рік  став особливо складним, бо приніс біль та втрати, нові виклики та випробовування. Разом із цим, цей рік об'єднав нас у протистоянні ворогу,  прагненні вигнати його з рідної землі, жити у своїй, вільній та незалежній країні, вселив у нас віру у власні сили, незламність нашого духу та впевненість у завтрашньому дні.

Впродовж 2023 року районна державна адміністрація (районна військова адміністрація) всебічно сприяла налагодженню співпраці з органами місцевого самоврядування, проводила цілеспрямовану роботу щодо виконання поставлених завдань.

Пріоритетними завданнями у 2023 році були:
- підтримка Збройних Сил України;
- забезпечення належних безпекових умов для жителів району шляхом проведення капітальних ремонтів та будівництва нових укриттів;
- допомога родинам загиблих Героїв України;
- забезпечення належних умов для внутрішньо переміщених осіб;
- збільшення надходжень до місцевих бюджетів шляхом створення належних умов для релокації підприємств на територію Вижницького району із постраждалих регіонів України;
- покращення інфраструктури району;
- розвиток освіти, культури, медицини та спорту;
- підтримка Збройних Сил України.

Протягом минулого року районна державна адміністрація (районна військова адміністрація) співпрацювала із представниками районної ради, територіальних громад, волонтерських організацій та керівництвом релігійних організацій району. Активно проводилася робота щодо надання підтримки та допомоги нашим військовослужбовцям. Разом із головою районної ради Михайлом Андрюком тричі відвідано 93 батальйон територіальної оборони Вижницького району, який тривалий час перебуває у зоні бойових дій.

У 2023 році  доставлено до Збройних Сил України 156 автомобілів. За сприянням голів міських, селищних та сільських рад району закуплено 5 автомобілів, які були доставлені до військової частини м.Чернівці.

Спільно із громадськими організаціями надано гуманітарну допомогу військовим частинам, військовим формуванням, громадським організаціям для ВПО та незахищених верств населення, медичним закладам загальною вартістю 12 млн. 686 тис. 577 грн.

Військовим формуванням та військовим частинам надано допомогу на суму 10 млн. 642 тис. 856 грн. (розкладачки, матраци, намети, тенти, автомобілі, автомобільні шини, харчові продукти, лікарські засоби, засоби особистої гігієни).


Громадським організаціям і медичним закладам -  на суму 2 млн. 43 тис. 721 грн. (медичне устаткування, харчові продукти, засоби гігієни, постільне приладдя, лікарські засоби).

У співпраці із територіальними громадами району було організовано матеріальну підтримку (близько 4 тонн інвентарю (дошки, лопати, відра та інше)) та направлено робочу бригаду до Херсону  для проведення розчищувальних робіт. Також доставлено речі першої необхідності жителям Херсонщини, які опинилися у зоні підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.


Окрім того, разом із Вижницьким РТЦК та СП протягом року проводилися онлайн-наради щодо виконання поставлених мобілізаційних завдань, виконанню транспортного обов’язку та організації занять з базової підготовки громадян України до національного спротиву.

Для забезпечення належних безпекових умов для жителів району було  проведено капітальні ремонти та будівництво нових укриттів.
Відповідно до обліку захисних споруд цивільного захисту на території Вижницького району обліковується 206 захисних споруд цивільного захисту, 110 протирадіаційних укриттів (ПРУ) та 96 найпростіших укриттів.

У районі налічується 50 закладів загальної середньої освіти та 4 заклади охорони здоров’я, які обладнані укриттями.

У закладах загальної середньої освіти на ремонтні роботи та підготовку укриттів до нового навчального року із різних джерел фінансування було виділено 15 млн. 65 тис. грн., а саме: Конятинська ТГ- 1 млн. 848 тис. грн.; Путильська ТГ- 3 млн. 45 тис. грн.; Берегометська ТГ – 2 млн. 385 тис. грн.; Усть-Путильська ТГ – 15 тис.грн.; Банилівська ТГ – 1 млн. 235 тис. грн.; Вижницька ТГ – 2 млн. 915 тис. грн.; Вашківецька ТГ – 3 млн. 622 тис. грн.

На території району функціонує 41 пункт незламності, розміщених в приміщеннях шкіл, ФАПів, лікарень, адміністративних будівель територіальних громад, старостатів. В жовтні – листопаді місяці проведено перевірку їх комплектації, забезпеченості паливом та іншими засобами. За наслідками перевірки складено акти, виявлені недоліки усувалися в процесі роботи комісії. Всіх відповідальних осіб попереджено про доступність до цих приміщень цілодобово.

Усі 9 територіальних громад Вижницького району забезпечені системою супутникового зв’язку «Starlink».

Сфера соціальних послуг

Впродовж 2023 року всі структурні підрозділи районної військової адміністрації працювали для забезпечення жителів району якісними освітніми, культурними, соціальними послугами.

Станом на грудень місяць 2023 року в управлінні соціального захисту населення РВА перебуває на обліку 9 440 одержувачів державних соціальних допомог та 8 088 внутрішньо переміщених осіб.

З початку року управлінням призначено та виплачено державних соціальних допомог на суму 348 млн. 867 тис. грн. Обліковано та видано направлення 330 особам, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації. Направлено 34 дитини в реабілітаційний центр «Особлива дитина». Із червня місяця при районній військовій адміністрації діє Координаційний центр підтримки цивільного населення, який надає консультаційну підтримку з різних питань, які виникають у жителів району. До центру звернулося 172 особи, яким надано консультаційну допомогу. Із жовтня місяця при РВА утворено відділ з питань ветеранської політики, який надає підтримку членам сімей загиблих захисників та захисниць, учасників бойових дій, інвалідів війни тощо. Прогнозується, що протягом першого кварталу наступного 2024 року до відділу звернеться близько 250 осіб за отриманням статусу члена сім’ї загиблого захисника та захисниці України, які ще не отримали статус учасника бойових дій.

Алеї Слави загиблим Героям України

На честь вшанування пам’яті загиблих Героїв району відкрито та освячено 4 Алеї Слави (1-біля адміністративного будинку Вижницької районної ради та районної військової адміністрації, 1-Вашківецька ТГ, 1-Берегометська ТГ, 1- Вижницька ТГ).

Зустрічі з родинами захисників

Протягом року проводилися зустрічі із родинами загиблих Воїнів за участю директорки Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА Ольги Ходоби та представників Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області. В ході яких вирішували наявні проблемні питання з якими зверталися родини, надавали консультації щодо можливості забезпечення сімей твердим паливом та призначення допомог у разі втрати годувальника.

Забезпечення належних умов для внутрішньо переміщених осіб

Із початку повномасштабного вторгнення Вижницький район став прихистком для багатьох людей, які перемістилися із зони ведення бойових дій. У районі збудовано 10 житлових тимчасових модульних будиночків в с.Банилів та 2 в с.Чорногузи. Станом на листопад місяць в районі налічується 10 об’єктів місць компактного проживання ВПО в яких проживає 342 людини.

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів шляхом створення належних умов для релокації підприємств на територію Вижницького району із постраждалих регіонів України

Повномасштабна війна показала наскільки стійким є місцеве самоврядування, яке здатне гідно протистояти будь-яким викликам, зокрема і у фінансовій частині. Протягом року органи місцевого самоврядування доклали значних зусиль для забезпечення діяльності ЗСУ та територіальної оборони. Районний бюджет на 2023 рік склав 2 млн. 164 тис. грн., з них: субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень в сумі 1 млн. 284 тис. грн., субвенції з місцевих бюджетів району в сумі 846 тис. грн., власні доходи в сумі 33 тис. грн.

На Вижниччину із початку повномасштабного вторгнення із зони бойових дій релокувалося 7 підприємств та 2 фізичні особи - підприємці.

В 2023 році у с.Чорногузи переїхало підприємство «PRADEX» із Харкова по виготовленню меблів (для вулиці, кафе, ресторанів). Дане підприємство займається виробництвом понад 15 років.

Покращення інфраструктури району

В рамках транскордонного проєкту співробітництва завершуються роботи будівництва двохкілометрового відрізку дороги Т2601 Чернівці-Вашківці-Путила-КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт», що веде до пункту пропуску «Шепіт - Ізвоареле Сучевей» загальною вартістю 2,2 млн. євро.

Підрядною організацією ТзОВ «БМ БУД» проводились роботи з ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення: Мигове-Майдан на суму 15,7 млн.грн., Іспас-Майдан-Лукавці в сумі 5, 5 млн. грн.

Філією «Вижницький райавтодор» обслуговується 108,4км доріг загального користування державного значення Станом на 01.12.2023р. філією виконано робіт на суму 17, млн. грн., а саме: експлуатаційне утримання а/д державного значення, ліквідація ямковості та деформацій асфальтобетонного покриття, встановлення дорожніх знаків, скошування трав, чистка дерев, нанесення пішохідних переходів «Зебра», укріплювальні роботи по влаштуванню габіонних ящиків з завантаженням каменем. На автодорозі Т-26-09/Р-62/ Долішній Шепіт- КПП «Руська» завершили ремонт мостового переходу довжиною 12,5 м у с. Лопушна (підсилили 2 опори, відремонтували прогони, відкрилки, підпірну стінку 9,0 м)

Філією «Путильський райавтодор» обслуговуються автомобільні дороги загального користування державного значення загальною протяжністю 87,5 км. Протягом 2023 року виконано роботи на загальну суму 14, 4 млн. грн. по експлуатаційному утриманню.

Окрім цього виконувалися роботи по ліквідації наслідків проливних дощів у червні місяці 2023р., внаслідок яких було підмито земляне полотно на а/д Р-62 Криворівня –Усть - Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці та зруйновано дорожнє покриття на цій же автодорозі між селами Петраші та Мариничі. Проведено будівництво підпірної стінки протяжністю 60,0 м/п встановлено 134 шт. габіонних ящиків, 26 тетрайдерів для відводу води. На даний період продовжуються роботи по укріпленню даної споруди. Загальна вартість виконаних робіт становить 2,9 млн. грн.

Завершено роботи по будівництву підпірної стінки на а/д Т 26 - 01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» загальною сумою 1,4 млн. грн.

Розвиток освіти, культури, медицини та спорту

У районі налічуються 50 закладів загальної середньої освіти, з них: 34 ліцеї (16 опорних), 15 гімназій, 1 філія та 46 закладів дошкільної освіти. У школах навчанням охоплено 13 243 учнів, дошкільні заклади відвідує – 2 787 дітей.

За рахунок освітньої субвенції та коштів місцевого бюджету придбано необхідний інвентар та меблі для покращення умов навчання.

По територіальних громадах протягом року проводилися ремонтні роботи серед яких:

- капітальний ремонт покрівлі ДНЗ №1 м. Вижниця на суму 509 тис.грн.;

- капітальний ремонт найпростішого укриття Вижницького опорного ліцею ім. Ю. Федьковича на суму 16 272 грн.;

- капітальний ремонт покрівлі БДЮТ Вижницької міської ради на суму 720 тис. грн.;

- капітальний ремонт з облаштуванням благоустрою прилеглої території КНП Вижницька БЛІЛ на суму 551 тис. грн.;

- капітальний ремонт приміщення Вижницької публічної бібліотеки м. Вижниця, на суму 814 тис. грн.;

- капітальний ремонт системи опалення (заміна аварійного котла) Міліївського закладу дошкільної освіти на суму 199 тис. грн.

- капітальний ремонт душових та туалетних кімнат в приміщення №1 Міліївського опорного ліцею ім. Д. Загула для розміщення ВПО на суму 420 тис. грн.;

- виготовлення будівництво допоміжних приміщень споруди цивільного захисту (найпростішого укриття) Іспаської гімназії Вижницької міської ради» на суму 205 тис. грн.;

- капітальний ремонт приміщення Іспаського клубу для розміщення ВПО на суму 41 тис. грн.;

- капітальний ремонт приміщення у с.Чорногузи для створення «Центру колективного проживання ВПО» на суму 450 тис. грн.;

- дитячий майданчик на території Лопушнянського закладу дошкільної освіти – 120 тис. грн.;

- вбиральні закладу, сантехнічні мережі дошкільної освіти «Веселка» (смт. Берегомет) – 69 тис. грн.;

- ремонт харчоблоку та капітальний ремонт Долішньошепітського закладу середньої освіти - 478 тис. грн.;

- ремонт газової системи у Берегометському закладі загальної середньої освіти №3 на суму 193 тис. грн.;

- капітальний ремонт їдальні в Вовчинецькому закладі загальної середньої освіти на суму 69 тис. грн.;

- капітальний ремонт покрівлі в Лукавецькому закладі загальної середньої освіти на суму 777 тис. грн.

- завершено будівництво амбулаторії в селі Дихтинець на суму 500 тис. грн.;

- капітальний ремонт системи пожежної сигналізації Дихтинецького ЗЗСО на суму 299 тис. грн.;

- співфінансування на капітальний ремонт протирадіаційного укриття у Путильському ЗЗСО 150 тис. грн.;

- капітальний ремонт харчоблоку Дихтинецького ліцею 100 тис. грн.;

- проведено капітальний ремонт частини адміністративного приміщення сільської ради с. Банилів з метою створення Дія Центру (кошти з місцевого бюджету – 245 тис. грн. та благодійні кошти);

- у Банилівському опорному ліцеї ім. І. Діяконюка виконано поточний та капітальний ремонт на суму 299 тис.грн.

- у Бережонській гімназії ім. В. Лелека виконано ремонтні роботи, придбано меблі та інвантар на суму 1 млн. 860 тис. грн.

- у Коритненському опорному ліцеї проведено ремонти та придбано інвентар на суму 423 тис. грн.

Клас безпеки у Черешенському опорному ліцеї

Створення та функціонування класу сприяє систематичній підготовці учнів з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

Клас обладнаний інвентарем, завдяки якому діти мають можливість навчитися основ пожежної та протимінної безпеки, правил надання домедичної допомоги, правил дорожнього руху. Проведення занять на базі класу безпеки дозволить сформувати у дітей навички безпечної поведінки у різних ситуаціях.

Спортивні майданчики

У районі протягом поточного року збудовано 3 спортивні майданчики із штучним покриттям, а саме: у с.Мілієве, с.Брусниця та с.Конятин. Заплановано будівництво у с.Мигове та добудова у с.Карапчів.

Медицина

Протягом 2023 року КНП «Вижницька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Вижницької міської ради отримала дороговартісне медичне обладнання, устаткування на суму - 9 916 270,54 грн. в тому числі:

централізовано з державного бюджету - 1 078 473,44 грн.;
гуманітарна,благодійна допомога –8 806 898,10 грн.;
власні кошти - 30 899 грн.
(Легеневі вентилятори, систему ультразвукової діагностики, електрокардіографи, нарказну станцію, генератори, апарат штучної вентиляції, автомобіль швидкої медичної допомоги).

Витрачені кошти на придбання основних засобів складають 6 257 588,00 грн., в тому числі:

УЗД апарат вартістю - 1 858 684,00 грн.
медичне ендоскопічне обладнання для гінекологічних втручань – 1 279 800,00 грн.;
дерматоскоп – 58 600,00 грн.;
медичний ендоскопічний фракційний лазер – 560 000,00 грн.;
ендоскопічний діодний лазер – 112 000,00 грн.;
ноутбуки і принтери – 174 433 грн.;
меблі – 12 970,00 грн.
Культура

Впродовж 2023 року проводилася робота щодо розвитку культури, відродження національних звичаїв, традицій та формування у молодого покоління національної свідомості та патріотизму.

Напередодні відзначення Великодніх свят спільно із кафедрою декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича було проведено майстер-клас під назвою «Великоднє диво» із дітьми закладів освіти району. Кожен із присутніх мав змогу самостійно виконати усі етапи створення писанки - від орнаменту та кольорової гами - до готового результату.

Також, напередодні відзначення Дня української вишиванки разом із працівниками районної військової адміністрації та районної ради взяли участь у благодійному заході: "Одягнімо вишиванки, друже, хай побачить українців світ - молодих, відважних, дужих, у єднанні на сто тисяч літ", який проводився в приміщенні Музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка.

Допомога закладам освіти територіальних громад району

Спільно із БО «Благодійний міжнародний Фонд допомоги військовим і переселенцям «Іду на Ви» у період блекауту надано бензинові електрогенератори та ноутбуки для потреб закладів освіти, культури та пунктів незламності територіальних громад району.

Також спільно із ТОВ «Сітка Захід Україна» надано музичні колонки із мікрофонами для Іспаської школи мистецтв та потреб закладів освіти Усть-Путильської, Путильської, Конятинської, Селятинської ТГ.

Заходи

Протягом поточного року проводилися багато заходів, серед яких:

Відкриття Алеї Слави;
Брали участь у організації відпочинку на різних локаціях наших військовослужбовців, які проходять період реабілітації у Вашківецькому реабілітаційному центрі;
Фестиваль української естрадної пісні "Пісня буде поміж нас" та благодійний концерт на підтримку загону територіальної оборони Вижницького району ЗСУ;
Проведення Молодіжних Форумів за участю обласних представників;
Відзначення дня працівника сільського господарства на базі Брусницької ТГ;
X-турнір з футболу з метою в шанування пам’яті українського футболіста Андрія Гусіна;
XXIII зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини у Черешенському опорному ліцеї Вижницької міської ради.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь