Звернення начальника районної військової адміністрації Сергія Чеботаря з нагоди 106-ї річниці від Буковинського народного віче
«Бажаємо до України!»
106 років відділяють нас від того знаменного дня, коли велелюдне Буковинське віче вперше сповістило світові про споконвічне прагнення буковинців домогтися «прилучення… до України».
Буковинське віче — народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях, які ухвалили рішення про входження Північної Буковини до складу Української держави.
Це було дуже важливе рішення, яке, незважаючи на жорстке політичне протистояння і тиск Румунії, визначило історичну перспективу Буковини. Більше того, Буковинське віче яскраво продемонструвало, що переважна більшість населення краю є українцями.
Але вже невдовзі у ситуацію втрутилися події світового масштабу та війна. ЗУНР вела тяжкі бої на два фронти, Буковину захопила Румунія. І в результаті у 1919 році згідно із Сен-Жерменським мирним договором Румунії віддали Південну Буковину, а за Севрським мирним договором 1920 року - ще й Північну.
Проте історична справедливість таки восторжествувала. У переддень Другої світової війни і після неї Буковина, як і вся західноукраїнська територія, де була проголошена ЗУНР, повернулася до материнської України. А початки цьому заклали саме ті буковинці, хто 3 листопада 1918 року вийшов на віче, щоб на весь світ заявити, що БУКОВИНА - ЦЕ УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ!