Вижницька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Публічний звіт начальника Вижницької районної військової адміністрації Сергія Чеботаря за 2024 рік

Дата: 27.02.2025 14:46
Кількість переглядів: 413

Фото без опису

 

Звіт

голови районної державної адміністрації

(начальника районної військової адміністрації)

Сергія Чеботаря

за 2024 рік

 

2024 рік  став ще одним роком випробувань, бо приніс біль та втрати, нові виклики та випробовування. Водночас цей рік показав нашу силу, незламність і здатність об’єднуватися заради спільної мети. Ми разом долали труднощі, знаходили рішення у найскладніших ситуаціях і не втрачали віру в майбутнє. Разом із цим, цей рік об'єднав нас у протистоянні ворогу,  прагненні вигнати його з рідної землі, жити у своїй, вільній та незалежній країні, вселив віру у власні сили, незламність нашого духу та впевненість у завтрашньому дні.

Упродовж 2024 року районна державна адміністрація (районна військова адміністрація) всебічно сприяла налагодженню тісної співпраці та взаємодії з районною радою, міськими, селищними, сільськими радами, органами місцевого самоврядування, волонтерськими/громадськими організаціями та керівництвом релігійних організацій району. Проводила цілеспрямовану роботу щодо виконання поставлених завдань.

 

 Пріоритетними завданнями у 2024 році були:

- підтримка Збройних Сил України;

- допомога родинам загиблих Героїв України;

- підтримка та допомога внутрішньо переміщеним особам;

- розвиток інфраструктури;

- розвиток освіти, культури, медицини та спорту.

Фото без опису

Повномасштабне вторгнення стало випробуванням для кожного українця. У ці непрості часи Збройні Сили України є надійним щитом, який захищає свободу, незалежність і життя мільйонів людей. Однак боротьба за нашу перемогу потребує не лише відваги військових, а й постійної підтримки від кожного з нас.

Усвідомлюючи важливість цієї місії, районна державна адміністрація (районна військова адміністрація) докладає максимум зусиль для зміцнення обороноздатності країни та забезпечення наших захисників усім необхідним. Спільна робота влади, бізнесу, волонтерів та небайдужих мешканців демонструє, що разом ми можемо зробити більше для спільної перемоги.

Протягом року активно проводилася робота щодо надання підтримки та допомоги нашим військовослужбовцям. За 2024 рік було здійснено пять поїздок на передову, зокрема в Харківську, Сумську, Херсонську, Донецьку, Запорізьку області, відвідували 93-й, 94-й, 97-й батальйони територіальної оборони, 7-му бригаду спеціальних операцій, 82-гу окрему штурмову бригаду.

Під час цих поїздок за сприяння волонтерів, благодійних організацій, голів територіальних громад району та небайдужих жителів Вижниччини було доставлено військовослужбовцям 15 транспортних засобів. Районною державною адміністрацією (районною військовою адміністрацією) передано 20 FPV-дронів, 4 дрони «Мавіки», 2 засоби радіоелектронної боротьби та 4 станції «Starlink». Окрім того, передавали генератори, речі першої необхідності, медикаменти, харчі та смаколики.

Фото без опису

Фортифікаційні споруди відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності України в умовах повномасштабної війни. Вони стають надійним бар’єром на шляху ворога, знижують ризики втрат серед особового складу та забезпечують можливість ефективної оборони територій.

Голова районної державної адміністрації (начальник районної військової адміністрації) спільно з працівниками районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) протягом трьох тижнів працювали на будівництві фортифікаційних споруд у зоні бойових дій в місті Курахове Донецької області.

Всього з Вижницького району на будівництві фортифікаційних споруд на сході України працювало 116 осіб (11 осіб з Вижницької ТГ, 10 осіб з Берегометської ТГ, 24 особи з Брусницької ТГ, 7 осіб з Вашківецької ТГ, 31 особа з Банилівської ТГ, 2 особи з Усть-Путильської ТГ, 2 особи з Конятинської ТГ, 22 особи з Селятинської ТГ, 0 осіб з Путильської ТГ).

Фото без опису

У жовтні 2024 року з метою забезпечення високого рівня готовності та налагодження механізму взаємодії між усіма ланками територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Чернівецької області, задля забезпечення сталого функціонування району на Вижниччині пройшли командно-штабні навчання.

Окрім того, протягом року проводилися наради з керівниками правоохоронних органів, щодо забезпечення правопорядку, безпеки громадян та захисту об'єктів критичної інфраструктури, протидії злочинності та онлайн-наради з Вижницьким РТЦК та СП щодо виконання поставлених мобілізаційних завдань та виконанню транспортного обов’язку.

Фото без опису

Впродовж 2024 року всі структурні підрозділи районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) працювали для забезпечення жителів району якісними соціальними послугами.

Станом на грудень 2024 року в Управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) перебуває на обліку 8140 одержувачів державних соціальних допомог.

З початку року управлінням призначено та виплачено державних соціальних допомог на суму 301млн. 847тис. 606грн. 66коп.

Виплачено грошову компенсацію на харчування учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС на суму 286тис. 925грн. 50коп. На виконання судових рішень здійснено доплату одноразової грошової допомоги до 5 травня на суму 250тис. 217грн. Профінансовано одноразову грошову допомогу «Матерям-героїням» на суму 1млн. 362тис. 600грн.   Здійснено виплату одноразової матеріальної допомоги 35 громадянам України, які звільнені з строкової військової служби та взяті на військовий облік Вижницьким РТЦК та СП на суму 93тис. 306грн. 32коп.  

Також управлінням направлено 35 дітей в реабілітаційний центр «Особлива дитина» для отримання реабілітаційних послуг, які оплачені на суму 552тис. 901грн. Управлінням проводиться робота щодо професійного навчання в автошколах учасників АТО на це виділено 215тис. 335грн.

У березні 2024 року було укладено меморандум про співпрацю з Благодійною організацією благодійний фонд «Український фонд соціальних інновацій», щодо об'єднання зусиль спрямованих на надання гуманітарної, благодійної допомоги постраждалим від війни, а також населенню та організаціям Вижниччини.

За сприяння Благодійного фонду «Ангелія» передано благодійну допомогу (скутер, медичні ліжка, одяг, засоби гігієни) для пільгових категорій населення Вижницького району.

Фото без опису

Враховуючи надзвичайно складну ситуацію в країні, спричинену війною, підтримка внутрішньо переміщених осіб стала одним із пріоритетних напрямків роботи районної державної адміністрації (районної військової адміністрації). Тисячі українців, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії, шукають притулок у нашому регіоні, і наша мета — забезпечити їм необхідну допомогу та створити умови для гідного життя в умовах тимчасового перебування.

На обліку в Управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) перебуває 7144 внутрішньо переміщених осіб.

Голова районної державної адміністрації (начальник районної військової адміністрації) неодноразово передавав гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб Вижницького району у вигляді продуктів харчування, одягу, речей першої необхідності, смаколиків, холодильників, медичних ліжок. Проводилися зустрічі щодо вирішення наявних проблем внутрішньо переміщених осіб, надавалися консультації.

Відділом фінансів районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) подано інформацію щодо відшкодування компенсації за житлово-комунальні послуги за розміщення внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 2млн. 300тис. грн. Це дозволяє покрити витрати на утримання тимчасового житла для переселенців, забезпечити їх необхідними умовами для проживання і допомогти адаптуватися в нових умовах проживання.

Фото без опису

Війна принесла багато болю і втрат, але ми не забуваємо про тих, хто віддав своє здоров'я і життя заради нашої свободи. Підтримка ветеранів, осіб з інвалідністю внаслідок війни та родин загиблих воїнів є однією з найважливіших задач органів виконавчої влади. Відділ ветеранської політики районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) активно працює над тим, щоб забезпечити належну увагу, підтримку та шану для цих людей.

За 2024 рік було надано 175 статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та статусів членів сімей загиблих, а також продовжено відповідні статуси 40 особам.

Організовано доїзд 7 осіб до міста Чернівці на святкування другої річниці створення 57 окремого стрілецького батальйону, а також у березні та червні забезпечено транспорт для сімей на нагородження в Чернівецькій обласній державній адміністрації (обласній військовій адміністрації).

Протягом року проводилися зустрічі з військовослужбовцями, демобілізованими воїнами та родинами загиблих Воїнів в ході яких вирішували наявні проблемні питання та надавалися необхідні консультації.

Вручено 30 нагород «Буковинський хрест пошани і гідності» військовослужбовцям Збройних Сил України, 28 посмертних відзнак членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України та 1 відзнаку Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) демобілізованому з військової служби ветерану.

Фото без опису

Міжнародне співробітництво та партнерство із сусідніми районами відіграють важливу роль у розвитку кожного району. Спільні ініціативи сприяють не лише обміну досвідом, а й реалізації масштабних проєктів, які відповідають актуальним потребам.

У 2024 році значна увага приділялася налагодженню діалогу з іноземними партнерами, освітніми та громадськими організаціями, а також сусідніми регіонами. Ці зустрічі дозволили закласти основи для майбутньої співпраці у сферах освіти, соціального захисту, підтримки військовослужбовців і внутрішньо переміщених осіб.

Відбулася зустріч із представництвом Канади Люком Бернаром -президентом компанії «Механічний дизайн», Джозефом Жан-Поль Дежарденом – президентом компанії «Джерело Альянс» та головою правління «Міжнародний центр сприяння підприємництву» Володимиром Пахнієм щодо будівництва відновлювального реабілітаційно-психологічного центру на базі містечка «Надія» в селі Банилів для військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб.

У листопаді 2024 року відбулася зустріч з представниками Румунії з нагоди підписання тристоронніх угод між освітніми закладами Селятинської і Конятинської територіальних громад з освітніми закладами Сучавського повіту.

Також відбулася зустріч із делегацією Союзу українців у Румунії, у ході якої обговорювалися можливості спільних ініціатив та підтримка українців.

Окрім того, відбулася зустріч з польськими друзями щодо підтримки та допомоги Збройним Силам України.

Крім міжнародного партнерства, Вижницький район активно налагоджував співпрацю із сусідніми регіонами України. Представники району провели зустрічі з керівництвом Рахівського району Закарпатської області та Косівського району Івано-Франківської області. Під час цих зустрічей розглядалися можливості реалізації спільних проєктів у галузях економіки, культури та туризму.

Фото без опису

Освіта завжди була і залишається ключовою основою для розвитку суспільства, адже саме молоде покоління формує майбутнє нашої держави. Забезпечення якісного навчання та виховання дітей є інвестицією в майбутнє нашої країни. Важливим завданням є збереження доступу до освіти, підтримка педагогів і учнів, створення безпечних та комфортних умови для навчання.

У Вижницькому районі налічується 55 закладів загальної середньої освіти, з них: 24 ліцеї (12 опорних), 8 гімназій, 10 ЗЗСО І-ІІІ ступенів              (4 опорних), 3 ЗЗСО І-ІІ ступенів та 10 філій. Дошкільна освіта представлена 37 закладами дошкільної освіти та 10 дошкільними підрозділами. Позашкільна освіта: 9 мистецьких шкіл, 2 будинки дитячої та юнацької творчості, 2 дитячо-юнацькі спортивні школи.

Протягом року районною державною адміністрацією (районною військовою адміністрацією) та за сприянням благодійних організацій було здійснено низку заходів для підтримки освітніх закладів.

За сприяння ТОВ «Сітка Захід» було передано 40 колонок з мікрофонами, які стануть у нагоді під час проведення різноманітних заходів, зокрема спрямованих на виховання молоді та підтримку Збройних Сил України. Окрім того, жодному закладу не було відмовлено у проханнях матеріально-технічного забезпечення.

За сприяння Благодійного Фонду «Об’єднані перемагати» було надано гуманітарну допомогу у вигляді футболок та кросівок для дітей.

Районною державною адміністрацією (районною військовою адміністрацією) було організовано районний етап змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» та Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що дозволяє виховувати у молоді патріотизм, відповідальність та любов до спорту й своєї країни.

Не менш важливою є робота, спрямована на покращення умов для навчання та виховання дітей. Протягом року були проведені робочі візити у територіальні громади, відвідано освітні заклади, дізналися про наявні проблемні питання та працюємо над їх вирішенням.

Харчування дітей у закладах освіти повинно бути безпечним, якісним, повноцінним та корисним, тож у січні було проведено моніторинг роботи харчоблоків закладів загальної середньої та дошкільної освіти, щоб забезпечити безпечне, якісне та корисне харчування дітей.

У 35 закладах загальної середньої освіти та 5 філіях організацією харчування займаються приватні підприємці; у 8 закладах загальної середньої освіти та у 2 філіях організовано автономне харчування; у 4 закладах загальної середньої освіти та  2 філіях – кейтеринг.

35 закладів дошкільної освіти охоплено автономним харчуванням; у 2 закладах дошкільної освіти дітей харчують приватні підприємці.

Фото без опису

Культура є невід’ємною складовою нашого суспільного життя, яка сприяє духовному збагаченню та збереженню національної ідентичності. У складні часи саме культура допомагає зберігати єдність, традиції, самобутність та віру у краще майбутнє.

У Вижницькому районі функціонує потужна культурна мережа: 34 клубні заклади, 22 будинки культури, 44 бібліотеки, 24 музеї, 3 народні доми, 1 спортивно-естетичний комплекс, а також 47 об’єктів культурної спадщини. Завдяки цій інфраструктурі жителі району мають змогу долучатися до багатого спектра культурних заходів.

Протягом 2024 року голова районної державної адміністрації (начальник районної військової адміністрації) на запрошення голів чи представників територіальних громад відвідував культурні заходи та концерти з нагоди відзначення свят.

Фото без опису

Забезпечення доступної, якісної та ефективної медичної допомоги населенню є основою для збереження життя та здоров’я громадян, підтримки їх фізичної й моральної стійкості.

У Вижницькому районі медичні послуги надають три основні заклади охорони здоров’я: комунальні некомерційні підприємства «Вижницька міська лікарня», «Путильська багатопрофільна лікарня» та «Вашківецька лікарня реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», а також п’ять комунальних некомерційних закладів «Центр первинної медико-санітарної допомоги», що знаходяться на територіях Вижницької, Берегометської, Путильської та Брусницької територіальних громад.

        До комунального некомерційного підприємства «Вижницька міська лікарня» за 2024 рік  надійшло грошових коштів – 114млн. 741тис.                 641грн., в тому числі:

  • кошти отримані від Національної служби здоровя  України за надані

послуги по медичному обслуговуванню населення – 89млн. 853тис. 061грн.;

  • цільове фінансування з бюджету місцевого самоврядування (грошові

кошти) – 4млн. 750тис. 045грн.;

  • кошти державного бюджету – 35тис. 874грн.;
  • від надання медичних та немедичних послуг – 2млн. 313тис. 720грн.;
  • від надання майна в оренду – 86тис. 048грн.;
  • інші надходження, в тому числі компенсації плати за землю від орендарів – 1млн. 024тис. 858 грн.;

        Від КНП «Центр первинної медичної допомоги» Вижницької міської ради при реорганізації шляхом приєднання до КНП «Вижницька міська лікарня» в сумі – 16млн. 678тис. 032грн. в тому числі:

               - 13млн. 438тис. 322грн. (кошти отримані від НСЗУ за надані послуги по медичному обслуговуванню населення);

             - 3млн. 239тис. 710грн. (власні кошти за надані платні послуги спец. рахунок).

        В 2024 році надійшло коштів на оплату  лікарняних від управління Пенсійного фонду України – 1млн. 630тис. 861грн.

         За 2024 рік надійшло цільове фінансування з державного бюджету (централізовані закупівлі) – 187тис. 184грн., благодійна допомога у натуральній формі – 48млн. 335тис. 346грн.

За 12 місяців  2024  року проведено  касові  витрати підприємством у

сумі 105млн. 117тис. 274грн:

   -   витрати на послуги, матеріали та сировину –15млн. 356тис. 753грн.;

  • оплата послуг (крім комунальних) 2млн. 672тис. 299грн.;
  • витрати на комунальні послуги та енергоносії – 4млн. 859тис.               600грн.;
  • витрати на оплату праці – 72млн. 745тис. 276грн.;
  • відрахування на соціальні заходи – 269тис. 882грн.;
  • витрати по виконанню цільових програм (перепідготовка кадрів) -              52тис. 708грн.;
  • інші витрати (сплата податків)  – 934тис. 581грн.;
  • капітальні інвестиції  – 8млн. 226тис. 172грн.;
  •  виплата лікарняних від управління Пенсійного фонду України –                 1млн. 630тис. 861грн..

Фактичні витрати підприємства за 12 місяців 2024 року склали – 110млн. 425тис. 077грн., в тому числі за елементами витрат:

- матеріальні витрати – 21млн. 992тис.  879грн.;

- витрати на оплату праці – 60млн. 041тис. 071грн.;

- відрахування на соціальні заходи – 12млн. 734тис.  251грн.;

- соціальне забезпечення(пільгові пенсії) – 118тис. 716грн.;

- амортизація – 12млн. 587тис. 744грн.;

- інші операційні витрати – 2млн. 950тис. 414грн.

           В   2024  році  по  КНП «Вижницька міська лікарня» Вижницької міської ради було придбано медичне обладнання, устаткування та предмети довгострокового використання на суму – 5млн. 882тис.                348грн..

       За рахунок коштів отриманих від НСЗУ за надані послуги по медичному обслуговуванню населення  та власних коштів проплачені видатки по капітальному ремонту за 2024  рік – 1млн. 790тис. 799грн., а саме:

       - в січні   проведено розрахунок по завершенню капітального ремонту палат реабілітаційного відділення – 88тис. 298грн.;

       - завершено капітальний ремонт неврологічного відділення – 1млн.  478тис. 144грн.;

        - проведено капітальний ремонт – улаштування навісу в ФАПі с.Кибаки – 224тис. 357грн.

      За 12 місяців  2024 року придбано інші необоротні нематеріальні  активи на суму – 553тис. 025грн.

У КНП «Вашківецька лікарня реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням» протягом 2024 року проведено ремонт ренгенкабінету за кошти міжнародного благодійного фонду «Капанамур» (Німеччина) – 200тис. грн. Провели у 2024 році реконструкцію харчоблоку на суму 290тис. грн. (200тис. грн. з міського бюджету,              90тис. грн. з платних послуг лікарні).

        До комунального некомерційного підприємства «Путильська багатопрофільна лікарня» надійшло грошових коштів в 2024 році – 80млн. 428тис. 771грн., в тому числі:

  • кошти отримані від Національної служби здоров’я  України за надані послуги по медичному обслуговуванню населення – 75млн. 012тис. 144грн.;
  • цільове фінансування з бюджету місцевого самоврядування (грошові кошти )983тис. 469грн.;
  • від надання медичних та немедичних послуг 1млн. 203тис. 998грн.;
  • від надання майна в оренду 69тис. 616грн.;
  • інші надходження, в тому числі компенсації плати за землю від орендарів142тис. 306грн.
  • відсотки банку на залишки на поточних рахунках – 1млн. 891тис. 892грн.

        В 2024 році надійшло коштів на оплату  лікарняних від управління Пенсійного фонду України1млн. 125тис. 344грн.

         За 2024 рік надійшло цільове фінансування з державного бюджету (централізовані закупівлі) 77тис. 803грн., благодійна допомога у натуральній формі – 295тис. 746грн.

За 12 місяців  2024  року проведено  касові  витрати підприємством в

сумі 85млн. 644тис. 436 грн:

  -   придбання ТМЦ  – 11млн. 522тис. 770грн.;

  -   плата послуг (крім комунальних)1млн. 021тис. 928грн.;

  •  витрати на комунальні послуги та енергоносії 2млн. 215тис.              894грн.;
  • витрати на оплату праці – 48млн. 093тис. 386грн.;
  • відрахування на соціальні заходи – 10млн. 321тис. 899грн.;
  • витрати по виконанню цільових програм (перепідготовка кадрів) – 71тис. 094грн.;
  • інші витрати – 934тис. 581грн.;
  • капітальні інвестиції  –1млн. 558тис. 563грн.;
  • виплата лікарняних від управління Пенсійного фонду України                 1млн. 125тис. 344грн.

Фактичні витрати підприємства за 12 місяців 2024року склали – 87млн.  319тис. 616грн., в тому числі за елементами витрат:

- Матеріальні витрати – 22млн. 568тис. 780грн.;

- Витрати на оплату праці – 48млн. 093тис. 38 грн.;

- Відрахування на соціальні заходи – 10млн. 321тис. 899грн.;

- Соціальне забезпечення(пільгові пенсії) – 69тис. 854грн.;

- Амортизація4млн. 599тис. 337грн.;

- Інші операційні витрати – 1млн. 666тис. 358грн.

         В   2024  році  по  КНП «Путильська багатопрофільна лікарня» Путильської селищної ради було придбано медичне обладнання, устаткування та предмети довгострокового використання на суму –                    1млн. 558тис. 563грн. 

За рахунок коштів отриманих від НСЗУ за надані послуги по медичному обслуговуванню населення  та власних коштів проплачені видатки по реконструкції будівлі лікарні за 2024  рік  8млн. 526тис.              773грн.

Голова районної державної адміністрації (начальник районної військової адміністрації) за сприяння керівництва спортивно-оздоровчого табору «Твій Табір» передав комунальному некомерційному підприємству «Вашківецька лікарня реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», де проходять лікування та реабілітацію наші військові комп’ютерну техніку, яка допоможе удосконалити роботу лікарів, а саме вводити дані військовослужбовців в електронну систему охорони здоров'я.

Окрему увагу приділено турботі про ветеранів медичної галузі: з нагоди Дня медичного працівника керівництво району відвідало колишніх працівників, поспілкувалося з ними та передало благодійну допомогу.

Фото без опису

Розвиток інфраструктури є основою для забезпечення комфортного, безпечного та стабільного життя громадян.

Відповідно до обліку захисних споруд цивільного захисту на території Вижницького району обліковується 206 захисних споруд цивільного захисту, 110 протирадіаційних укриттів (ПРУ) та 96 найпростіших укриттів, з них:

  • 9 ПРУ – державної власності;
  • 69 ПРУ – комунальної власності;
  • 32 ПРУ – приватної власності;
  • 96 НУ – комунальної та приватної власності.

На території району функціонує 41 пункт незламності, розміщені вони в приміщеннях шкіл, ФАПів, лікарень, адміністративних будівель територіальних громад, старостатів. Всіх відповідальних осіб попереджено про доступність до цих приміщень цілодобово.

Усі 9 територіальних громад Вижницького району забезпечені системою супутникового звязку «Starlink».

За період  2024 року сектором інфраструктури містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та екології районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) погоджено та видано 40 будівельних паспортів, 32 паспорти прив’язок тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, видано 27 містобудівних умов і обмежень для об’єктів будівництва різного функціонального призначення.

По територіальних громадах протягом року було проведено наступні заходи для покращення благоустрою:

Вашківецька ТГ: Виконано ремонт шкільного харчоблоку, дитячої площадки, громадської вбиральні, капітальний ремонт системи опалення Вашківецької гімназії, перекрито дах Замостянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, встановлено пожежну сигналізацію. Комунальне підприємство «Комунальник» Вашківецької міської ради провели ямковий ремонт вулиць Бажанського в м. Вашківці та вул. Центральна в с. Карапчів.

Берегометська ТГ: Комунальне унітарне підприємство «Добробут» Берегометської селищної ради за 12 місяців 2024 року надало послуг по:

  • Експлуатації комунальних доріг (ремонту, профілюванню  комунальних доріг) - 180 км. та 120 тис. м2 (поточний ремонт комунальних вулиць).
  • Централізованому водопостачанню – 10,41 тис. м. куб.
  • Централізованому водовідведенню – 7,28 тис. м. куб.
  • Вивозу твердих побутових відходів -2,28 тис. м. куб.

Путильська ТГ: У 2024 році до цього часу не ліквідовано і не оптимізовано жодного закладу. Замінено котел  у Путильському ліцеї імені Федьковича. Кошти на пільгове харчування в закладах освіти передбаченні в повному обсязі до кінця року. Передбачені кошти та укладено договір на заміну котла у Путильському ЗДО. Укладено договір на розробку історико - архітектурного плану селища Путила. Виготовлено ПКД на капітальний ремонт харчоблоку в Дихтинецькому ліцеї (подано до системи DREAM для конкурсного відбору).

Путильське виробниче управління житлово-комунального господарства повідомляє про те, що до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років підприємством проведено наступні роботи по водопровідно-каналізаційному господарству:

- придбано знезаражуючих засобів для дезінфекції води на водогоні                смт. Путила 100%;                        

-  проведено дезінфекцію громадських криниць смт.Путила перед зимовим періодом;

- проведено розширення водяного басейну та укріплення дамби водозабору для забезпечення споживачів водою стовідсотково на весь зимовий період;

- проведено ремонт  каналізаційної мережі по вул. Українській на мосту напроти заїзду до сміттєзвалища ур. Свиненький;

По дорожньому господарству:

- спорожнення від нанесених намулів та очищення стічних канав по вулицях комунальної власності;

- придбано піску 140,0 тонн для проведення підсипки в осінньо-зимовий період вулиць комунальної власності, підготовлено та розвезено піщано-соляну суміш по тротуарних доріжках та вулицях комунальної власності 100 відсотків;                                                                                        

- проведено ямковий ремонт 30% загальної протяжності комунальних вулиць;

- вирівнювання дорожнього полотна  вулиць комунальної власності  грейдером 80% загальної протяжності;                            .

- підготовлено 3 транспортні одиниці для виконання робіт в осінньо-зимовий період;

- придбано інвентар для розчищення та підсипки вулиць в зимовий період в кількості 16 шт.;        

- придбано гуму для лопат  на автомобіль ЗІЛ-131В та трактор ДТЗ-5504К для якісного прочищення вулиць та тротуарних доріжок від снігу;                                                

- проведено поточний ремонт пішохідної доріжки із улаштуванням сходів по вул. Українській в селищі Путила.

Банилівська ТГ: Ремонт мережі, заміна лампочок вуличного освітлення. Грейдерування вулиць с. Банилів - 100 км., Коритне – 50 км. Виконано поточний ремонт ЗДО та поточний ремонт шкіл.

Банилівський ЗДО перекрито дах корпусу №2, добудовано господарську будівлю, замінено 5 металопластикових дверей, придбано дидактичний та роздатковий матеріали.

     Проведено поточні та капремонти по школах та дитячих садочках громади (облаштування спортивних майданчиків, території, спортзалів).

Бережницька гімназія - облаштовано укриття.

Брусницька ТГ: Проведено  капітальних ремонтів (реконструкцій), заміна вікон та дверей, закупівля бойлеру та матеріалів для проведення гарячої води в Брусенківському ЗЗСО,  об’єктів містобудування різного призначення.

Конятинська ТГ: Зроблено ПКД на укриття «Нове будівництво ПРУ  зі спортивним залом» у  Яблуницькій гімназії, ремонт адмінприміщень, придбали  сміттєвоз .

         Усть-Путильська ТГ: По програмі «DOBRЕ» було облаштовано та закуплено спортивний інвентар та спортивний майданчик.

         Вижницька ТГ: Для забезпечення стабільного водопостачання, працівниками КУП «Комунальник» проведено капітальний ремонт системи водопостачання. Проведено роботи по очищенню водовідвідних каналів в рамках двомісячника благоустрою.

       Проведена підсипка щебенем міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. Для забезпечення благоустрою багатоповерхових будинків по вулицях Українській, Кобилянській, Поповича, І Мазепи, Н.Яремчука.Придбано 15 тонн асфальто - бетонної суміші та проведено ямковий ремонт дорожнього покриття комунальних  доріг  та тротуарів в м.Вижниця, с.Іспас. Для благоустрою території м. Вижниця було проведено наступні заходи:

1. Облаштування Алеї Слави.

2. Влаштування трансформаторних підстанцій.

3. Під’єднання до електромереж.

4. Послуги  благоустрою.

5. Монтаж та демонтаж плитки по вул. Українській.

6. Облаштування тротуару по вул. Українській.

7. Придбання дорожніх знаків.

Селятинська ТГ: Проводилося уримання доріг місцевого значення комунальної власності та впорядкування кладовищ.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в рамках транскордонного проєкту співробітництва завершили роботи двохкілометрового відрізку дороги Т2601 /Чернівці-Вашківці-Путила-КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт» що веде до пункту пропуску «Шепіт - Ізвоареле Сучевей». Виконано відбійники, тротуари, паркувальні місця, дорожні знаки, розмітку для пішохідного переходу, освітлення, капремонт двох мостів, близько 800 м/пог.  підпірних кам’яних стінок (габіонів).

Філією «Вижницький райавтодор» в період з січня 2024 року по жовтень 2024 року проведені роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Вижницької територіальної громади

  1. Водовідведення;
  2. Планування узбіччя;
  3. Встановлення та заміна дорожніх знаків;
  4. Ремонт огородження;
  5. Ремонт штучних споруд;
  6. Скошування трави на узбіччях;
  7. Видалення чагарників;
  8. Прибирання сміття;
  9. Ліквідація вибоїн асфальтобетонного покриття;

   10) Ремонт автопавільйонів;

   11) Видалення старих, повалених дерев;

   12) Влаштування горизонтальної розмітки;

   13) Зимове утримання;

На автодорогах державного значення філією проводяться роботи по експлуатаційному утриманню, а саме: (ліквідація ямковості та деформацій асфальтобетонного покриття, встановлення дорожніх знаків, скошування трав, вирубка порослі дерев, нанесення пішохідних переходів «Зебра», прочищення водовідвідних канав, ремонт тросового огородження, ремонт та утримання штучних споруд, утримання автомобільних доріг у зимовий період). 

За 12 місяців 2024року  філією проводились роботи по ремонту штучних споруд на автомобільних дорогах державного значення, а саме:

  • а/д Р-62 Криворівня-Усть-Путила-Старі Кути-Вижниця-Сторожинець-Чернівці  км 32+654;
  • а/д Т-26-01 Чернівці-Вашківці-Путила-КПП «Руська» км 56+472;
  • а/д Т-26-09 /Р-62/-Долішній Шепіт-КПП «Руська» км 2+115.

 

Філія «Путильський райавтодор» обслуговує автомобільні дороги загального користування державного значення загальною протяжністю  87,506 км., та  забезпечує утримання штучних  споруд: мости - 54 шт., труби – 277 шт. Протягом січня – жовтня 2024 року філією «Путильський райавтодор» було виконано роботи по експлуатаційному утриманню автомобільних доріг  державного значення.

     Філією виконуються роботи по забезпеченню  безпеки дорожнього  руху та безаварійному проїзді  на автомобільних дорогах Вижницького району:

-    ліквідація ямковості асфальтобетонного покриття, було використано 147,0 тон гарячої асфальтобетонної суміші, ліквідовано 1020,85 м2. ямковості;

  • встановлено 25 шт. дорожніх  знаків;
  • нанесено горизонтальну розмітку 26 шт.;
  • відремонтовано тросового огородження 301,0 м/п.;
  • спрофільовано гравійного покриття з додаванням та без додавання нового матеріалу;
  • проводилися роботи по покосу придорожньої смуги та вирубки чагарникової порослі на шляхах району;
  • проводилися роботи по прибиранню узбіч та санітарному стану автобусних зупинок;
  • забезпечення водовідводу з поверхні дорожнього покриття;
  • ремонт мостів на а/д Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила  КПП «Руська» км 106+ 676, км 111+017, км 117+361 ( укріплення всіх опор);

         Підрядна організація ТзОВ «БМ БУД». На території району проводились роботи з ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Фото без опису

На обліку у службі у справах дітей районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) перебувають:

  • 144 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • 216 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • 140 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  охоплені сімейними формами влаштування.

З метою підтримки дітей пільгових категорій проводяться різноманітні акції та заходи. Так, у квітні до Великодніх свят 40 дітям вручено солодкі подарунки. Постійно надається допомога у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни та одягу.

До новорічних свят було вручено 900 солодких подарунків дітям внутрішньо переміщених осіб.

Для підтримки дітей із малозабезпечених родин 14 школярів, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримали шкільні рюкзаки та канцтовари.

         Передано канцелярські товари учням опорного закладу «Розтоківський ліцей».

         Разом із учнями Берегометських освітніх закладів долучилися до акції «Зелена толока» в національному природному парку «Вижницький» та акції «Діти-дітям» передавши гуманітарну допомогу.

         До свята Святого Миколая за сприяння благодійників Тараса Федорцова та Олександра Боднарюка передано солодкі подарунки учням Вижницької спеціалізованої школи, дітям внутрішньо переміщених осіб Вижницької територіальної громади та дітям Путильщини.

         40 дітей Вижниччини взяли участь у майстер-класах та цікавих розвагах під час святкового заходу з нагоди Дня захисту дітей у місті Чернівці.

         Оздоровлення дітей є одним із наших пріоритетів. Упродовж оздоровчої кампанії 2024 року оздоровилося 163 дитини:

  • 38 дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) відпочили у таборі «Артек-Буковель»;
  • 28 дітей мали нагоду відпочити у наметовому таборі у селі Мигове завдяки підтримці священника української греко-католицької церкви Василя Стефанка;
  • 97 дітей оздоровилися у таборі «Твій табір» за сприяння керівника табору Ігоря Тимка (8 Берегометська ТГ, 28 Селятинська ТГ, 48 Вашківецька ТГ, 13 Вижницька ТГ).
  • Фото без опису

Протягом 2024 року Вижницька районна державна адміністрація (районна військова адміністрація) активно працювала над організацією та проведенням різноманітних заходів, спрямованих на покращення добробуту жителів Вижницького району, сприяння культурному, освітньому та економічному розвитку, а також підтримку військовослужбовців і соціально вразливих груп населення. Ці ініціативи не лише забезпечили вирішення актуальних питань, а й зміцнили взаємодію між різними гілками суспільства, сприяючи єдності, а саме:

  • відпочинок на різних локаціях для військовослужбовців, які проходять період реабілітації у Вашківецькому реабілітаційному центрі;
  • форум з питань організації надання медичних послуг у закладах охорони здоровя Вижницького району;
  • засідання круглого столу з батьками-вихователями Вижницького району;
  • форум «Реформа харчування: виклики, досягнення, перспективи»;
  • засідання круглого столу щодо актуальних та проблемних питань розвитку аграрного сектору у 2024 році;
  • засідання круглого столу щодо маркування туристичних стежок;
  • нарада за участю представників КЗ «Чернівецький обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» щодо обговорення актуальних питань проведення дитячо-юнацькою військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);
  • нарада «Про формування мережі закладів освіти Вижницького району, які забезпечуватимуть профільну середню освіту»;
  • нарада з головами та землевпорядниками територіальних громад;
  • воркшоп «Великоднє диво. З вірою в перемогу!» та благодійний ярмарок на підтримку воїнів Збройних Сил України;
  • зустріч митців Вижниччини «Мистецтво Вільних, Нескорених та Незламних людей», присвячена 190-річчю з дня народження Юрія Федьковича;
  • зустріч з ветеранами правоохоронних органів;
  • зустріч з керівниками музейних закладів «У колисці духовних надбань Вижниччини»;
  • фестиваль «Медова Вижниччина» та благодійний ярмарок на підтримку воїнів Збройних Сил України;
  • круглий стіл за участі батьків-вихователів Вижницького району «Дитинство кожній дитині»;
  • зустріч з талановитими представниками культури Вижниччини з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва;
  • зустріч з аграріями Вижницького району з нагоди Дня працівників сільського господарства;
  • засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь